Układ nerwowy

Układ nerwowy jest kanałem komunikacji twojego ciała. Nerwy wysyłają i odbierają wiadomości, które pozwalają myśleć, czuć, przetwarzać informacje sensoryczne i kontrolować ruch. Za emocje odpowiada także układ nerwowy. Nauka równoważenia negatywnych emocji może pomóc zrównoważyć układ nerwowy. Olejki eteryczne mogą pomóc uspokoić organizm, wytworzyć pozytywny nastrój i wspierać zdrowy układ nerwowy.

PORADY

Rozpyl zalecane olejki, aby stworzyć relaksujące środowisko.

Układ nerwowy składa się z mózgu, rdzenia kręgowego i złożonej sieci nerwów w całym ciele. Oprócz generowania myśli i uczuć układ nerwowy przetwarza informacje odbierane przez zmysły. Reguluje nieświadome procesy zachodzące w organizmie i umożliwia kontrolowanie ruchów ciała przez mózg.

Kiedy dotykasz gorącej patelni, twój układ nerwowy przekazuje do mózgu bolesne uczucie pieczenia, które następnie każe twojej ręce szybko się cofnąć. Bez układu nerwowego nie bylibyście w stanie rozumować, rozumieć języka, myśleć, widzieć, smakować, wąchać ani czuć.

Układ nerwowy można łatwo zakłócić. Olejki eteryczne mogą wspierać zdrowy układ nerwowy. * Brak równowagi układu nerwowego może przyczynić się do napięcia głowy, dyskomfortu, uczucia niepokoju lub stresu i wielu innych codziennych niedogodności.

Istnieje wiele części układu nerwowego. Centralny układ nerwowy składa się z mózgu i rdzenia kręgowego. Ta część układu nerwowego odbiera informacje ze zmysłów, przechowuje wspomnienia oraz generuje myśli i emocje. Kiedy masz głównie spokojne i szczęśliwe myśli, doświadczasz większej satysfakcji w swoim życiu. Istnieje wiele olejków eterycznych, które mają pozytywny wpływ na nastrój, takich jak olejek miętowy i cytrusowy. Mieszanki w Zestawie do Aromaterapii Emocjonalnej mogą pomóc Ci uporać się z negatywnymi emocjami i stworzyć bardziej pozytywną przestrzeń, dzięki czemu możesz ponownie skupić się na swoich celach.

Autonomiczny układ nerwowy reguluje funkcje, których nie kontrolujesz świadomie, takie jak tętno, układ odpornościowy, oddychanie i ciśnienie krwi. Kilka stanów związanych ze stresem jest związanych z podwyższonymi pomiarami tych parametrów życiowych. Technika AromaTouch ma na celu zapewnienie równowagi i spokoju całemu ciału poprzez pozytywny wpływ na autonomiczny układ nerwowy.

Olejki eteryczne tradycyjnie używane do tworzenia równowagi lub spokoju są Lavender, Bergamot, Cilantro, Frankincense, Roman Chamomile, Rose, Basil, Copaiba, Vetiver en Wild Orange.

Najlepsze produkty

Filmy

Koszyk