Blue Tansy

Nauka Blue Tansy

Olejek eteryczny z Blue Tansy pozyskiwany jest z liści, kwiatów i łodyg rośliny Tanacetum annuum. Imię Blue Tansy jest w rzeczywistości mylącą nazwą; sama roślina to śródziemnomorskie zioło o żółtych kwiatach, pochodzące z Maroka. Olejek z tej rośliny należy do tej samej rodziny co olejki rumiankowe, do której należą również Roman Chamomile i rumianek niemiecki. W tym kontekście nie jest zaskoczeniem, że Blue Tansy czasami nazywany „marokańskim niebieskim rumiankiem”.

chamazulene

Wat Blue Tansy wspólna dla rumianku niemieckiego jest obecność substancji zwanej chamazulene. Intensywny niebieski kolor chamazulenu nadaje im odcień. Co ciekawe, chamazulen powstaje podczas destylacji z parą wodną, ​​co wyjaśnia, dlaczego olejki są niebieskie, a rośliny, z których pochodzą. Związek seskwiterpenowy zwany matrycyną, który naturalnie występuje w nadziemnych częściach roślin, przechodzi reakcję w obecności pary wodnej w wysokich temperaturach. Produktem reakcji jest chamazulen, seskwiterpen o ciemnoniebieskim odcieniu.

Blue Tansy to olejek o stosunkowo dużej zawartości chamazulenu. Oznacza to, że może mieć silne działanie uspokajające. Pamiętaj jednak, że z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. W Blue Tansy jest tak dużo chamazulenu, że olejek może nawet zabarwić skórę i powierzchnie na niebiesko, dlatego olejek należy stosować ostrożnie.

Mircen

Oprócz zawartości chamazulenu, Blue Tansy olej jest również wyjątkowy ze względu na zawartość sabinenu i mircenu. Sabine to cykliczny monoterpen znany ze swojego drzewnego i korzennego aromatu. Badania eksperymentalne pokazują również, że może działać kojąco i redukować przebarwienia na skórze.

Wniosek

Do 2017 roku Blue Tansy oferowany tylko jako składnik Deep Blue® i różnych innych mieszanek. Blue Tansy jest doskonałym dodatkiem do doTERRA kolekcja olejków eterycznych. Niezależnie od tego, czy dodasz go do codziennej pielęgnacji skóry, czy po prostu rozprowadzisz go dla uzyskania słodkiego aromatu, ten olejek z pewnością stanie się ulubionym.

*Te oświadczenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Koszyk