Eucalyptus

Eukaliptol (Cineol)

Wprowadzenie

1,8 – Cineol to eter monoterpenowy, który jest głównym składnikiem chemicznym Eucalyptus olejek eteryczny. Występuje również w Melaleuca, Basil, Rosemary, Clary Sage en Peppermint olejki eteryczne. Często określany jako eukaliptol, 1,8-cineol ma aromat kamforowy i przyjemny pikantny smak. Jest często stosowany jako aromat w produktach piekarniczych, wypiekach i napojach, ale stwierdzono, że jest wysoce toksyczny. Oprócz wielu zastosowań w przemyśle spożywczym, ostatnie badania wykazały, że 1,8-cineol może mieć pewne intrygujące korzyści zdrowotne.

Wewnętrzny użytek

Pomimo faktu, że spożywanie go w dużych ilościach nie jest bezpieczne, wykazano, że mniejsze wewnętrzne użycie 1,8-cyneolu ma kilka właściwości prozdrowotnych. Jako składnik olejku eterycznego Melaleuca, 1,8 cineol może łagodzić podrażnienia i wspierać zdrowe drogi oddechowe.* Aby codziennie wspierać zdrowe drogi oddechowe, spróbuj dodać kroplę rozmarynu do szklanki wody lub herbaty albo dodać kroplę do dania mięsne.* Badania eksperymentalne sugerują, że 1,8-cyneol może zapewniać wsparcie antyoksydacyjne, gdy jest spożywany wewnętrznie.* Aby uzyskać orzeźwiający smak i dodatkowe wsparcie antyoksydacyjne, dodaj kilka kropli Basil of Rosemary do ulubionych włoskich potraw.

Obecne wykorzystanie

Olejki eteryczne bogate w 1,8-cyneol są znane ze swoich ogromnych korzyści, gdy są stosowane miejscowo, zwłaszcza dla zdrowia skóry, ale istnieje kilka właściwości, o których możesz nie wiedzieć. Na przykład badania eksperymentalne sugerują, że 1,8-cyneol może mieć właściwości czyszczące powierzchnię. Kilka kropli Melaleuca lub Eucalyptus Dodanie go do szklanej butelki z wodą z rozpylaczem to świetny sposób na przetarcie powierzchni łazienki i kuchni, pozostawiając jednocześnie pobudzający zapach. Ponadto badania eksperymentalne sugerują, że 1,8-cineol może działać jako środek odstraszający owady, gdy jest stosowany aromatycznie lub stosowany miejscowo. Przed wyjściem na spacer możesz skorzystać z właściwości odstraszających owady 1,8-cineolu, zażywając kilka kropli Rosemary of Peppermint na twoich rękach i nogach.

Chociaż jest to głównie związane z eucalyptus i korzyści dla układu oddechowego, gdy doświadcza się ich aromatycznie, 1,8-cyneol faktycznie występuje w kilku innych olejkach eterycznych i ma szerokie spektrum właściwości w zależności od modelu zastosowania. Aby doświadczyć tych korzyści, eksperymentuj z Melaleuca, Basil, Rosemary oraz inne olejki eteryczne zawierające 1,8-cineole podczas gotowania, sprzątania i aktywności na świeżym powietrzu.

*Te oświadczenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Koszyk