Juniper Berry Badania

Jagody jałowca (Juniper Berry) są zbierane z wiecznie zielonego krzewu Juniperus communis, pospolitej rośliny występującej na całej półkuli północnej. Destylacja parowa tych jagód daje olejek eteryczny złożony głównie z alfa-pinenu, z innymi związkami, takimi jak mircen, sabinen, limonen i beta-pinen w niższych stężeniach. W badaniu przeprowadzonym przez doTERRA naukowców, działanie olejku eterycznego Juniper Berry na systemie fibroblastów skórnych BioMAP® charakteryzującym się pomiarem poziomów białka i ilościową oceną ekspresji genów.

System BioMAP to metoda biologii molekularnej, która doTERRA naukowcy badali, w jaki sposób zdrowa aktywność komórkowa była wspierana przez olejek eteryczny z Juniper Berry w ludzkich komórkach skóry. Dodając pewne czynniki do hodowanych komórek skóry, naukowcy wywołali odpowiedź komórkową in vitro, zaprojektowaną w celu naśladowania komórkowej odpowiedzi zapalnej in vivo. Niektóre z komórek skóry ze stanem zapalnym zostały wystawione na działanie olejku eterycznego z Juniper Berrypodczas gdy inni zostali sami.

Komórki z obu grup zostały rozerwane, a lizat (zawartość komórek) analizowano dwoma metodami. Jedną z metod był test immunoenzymatyczny (ELISA), test, który mierzy poziomy określonego białka. Wykorzystując przeciwciała związane z enzymami, test ELISA powoduje zmianę koloru badanego roztworu. Intensywność zmiany koloru wskazuje na stężenie konkretnego białka. Białka będące przedmiotem zainteresowania w tym badaniu były biomarkerami, o których wiadomo, że są zwiększone (nadprodukowane) w komórce w stanach zapalnych. Han i jego współpracownicy odkryli, że komórki wystawione na działanie: Juniper Berry miał znacznie niższy poziom 7 z 17 biomarkerów w porównaniu do komórek nie narażonych na działanie olejku eterycznego.

Analiza mikromacierzy RNA to potężne narzędzie, które umożliwia ocenę ekspresji genów w całym genomie. RNA działa jako cząsteczka przekaźnikowa, która pośredniczy w produkcji białek z DNA. Na przykład komórka produkująca dużo kolagenu prawdopodobnie ma dużo RNA, które koduje kolagen. Podobnie jak DNA, nić RNA składa się z zasad, które mogą łączyć się z innymi zasadami w komplementarnej nici RNA. Komplementarne nici RNA łączą się i sklejają.

W tym eksperymencie komplementarne sekwencje 21.224 XNUMX genów zamontowano na płytce do mikromacierzy. Po wyizolowaniu całkowitego RNA z roztworu lizatu komórkowego, upuszczenie roztworu RNA na płytkę do mikromacierzy skutkowało połączeniem się komplementarnych nici. Umożliwiło to wykrycie sekwencji obecnych w próbce. Wyniki mikromacierzy RNA wykazały, że szlaki sygnałowe związane z metabolizmem, stanem zapalnym, gojeniem ran, biologią komórki i odpowiedzią immunologiczną były pod silnym wpływem.

Te wyniki eksperymentalne sugerują, że olejek eteryczny z Juniper Berry wspiera zdrową skórę i zdrową odpowiedź immunologiczną, promuje normalne zdrowie komórkowe i metabolizm oraz wspiera zdrową odpowiedź zapalną. *

BioMAP® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy DiscoverX Corporation.

*Te oświadczenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Koszyk