Magnolia Touch

Magnolia

Jaki jest twój ulubiony kwiatowy olejek eteryczny? Dla niektórych, Magnolia na szczycie ich listy. Ten delikatny olejek eteryczny ma długą historię stosowania w tradycyjnych praktykach zdrowotnych Chin i Tajlandii. Potężne korzyści wraz z unikalnym składem chemicznym sprawiają, że Magnolia w cenny olejek eteryczny. Chociaż wciąż jest wiele do odkrycia Magnolia, czytaj dalej, aby poznać niektóre cechy, które sprawiają, że ten olejek eteryczny jest wspaniały.

Historia używania magnolii

Jedna z najbardziej szanowanych roślin botanicznych w kulturze chińskiej, roślina kwitnąca Michelia x alba wytwarza cenne i mocne płatki, które od wieków były używane jako ozdoby. Kiedy świeże płatki są destylowane z parą wodną, ​​uwalniają cudowną mieszankę lotnych związków aromatycznych. Aromat, który wytwarzają, jest lekko owocowo-kwiatowy i jest często stosowany w perfumach najwyższej jakości. Należy pamiętać, że bogaty w linalol olejek eteryczny z magnolii to coś więcej niż tylko przyjemny kwiatowy aromat.

Dochodzenie

W tradycyjnej medycynie chińskiej olejek eteryczny z Magnolia wykorzystywane do wspierania dobrego samopoczucia na różne sposoby. Jednak ze względu na jego niedobór współczesne badania naukowe są ograniczone. Chociaż dominuje linalol, dane GC/MS sugerują, że olejek eteryczny z Magnolia może mieć łącznie 78 elementów. Podczas gdy obecność linalolu sugeruje, że magnolia ma pewne aromatyczne i miejscowe korzyści, badania eksperymentalne nad całym olejem dają wyraźniejszy obraz. Większość badań wskazuje, że Magnolia doskonały jako element codziennej pielęgnacji skóry. Na przykład badania eksperymentalne pokazują, że Magnolia posiada właściwości czyszczące.

Podobnie jak w przypadku wielu olejków eterycznych, współczesne badania naukowe wciąż badają historyczne zastosowanie Magnolia nadrabiają zaległości, ale naukowcy mogą wyciągnąć pewne wnioski na podstawie składu chemicznego i istniejących badań eksperymentalnych. Niezależnie od tego, czy szukasz przyjemnego zapachu, czy chcesz zmienić rutynę oczyszczania skóry, Magnolia warto spróbować.

Koszyk