Melaleuca

Melaleuca (Tea Tree) Badania

Melaleuca (tea tree) jest jednym z najpopularniejszych olejków eterycznych i nie bez powodu. Ma niezliczone zastosowania do pielęgnacji skóry i wspomagania różnych układów organizmu. Chociaż Melaleuca jest używana w Australii od wieków, niewiele wiadomo na temat jej aktywności biologicznej. To się jednak zmienia dzięki pracy m.in doTERRA naukowcy. doTERRA naukowcy opublikowali niedawno w czasopiśmie Cogent Biology badanie dotyczące olejku Melaleuca w ludzkich komórkach skóry.

Co sprawia, że doTERRAbadania są tak nowe i wyjątkowe? Po pierwsze, jest to jedno z nielicznych badań oceniających wpływ olejku Melaleuca na komórki skóry człowieka. Oznacza to, że badanie ma związek z tym, jak Melaleuca jest najczęściej stosowana: miejscowo na ludzką skórę. Po drugie, uważa się, że jest to pierwsze w historii badanie oceniające wpływ Melaleuca na ogólną ekspresję genów u ludzi. Innymi słowy, to badanie jest jednym z pierwszych, które naprawdę zbadało wpływ Melaleuca na bieżące procesy zachodzące w ludzkich komórkach.

Wyobraź sobie ludzką komórkę jako fabrykę z kilkoma pracownikami, z których większość to białka, które zapewniają jej prawidłowe funkcjonowanie. Poziom tych białek może często wskazywać na to, jak funkcjonuje komórka. Geny są budulcem komórek i są niezbędne do produkcji białek. Aby dowiedzieć się, jak Melaleuca wpływa na procesy i funkcje ludzkich komórek doTERRA Naukowcy zmierzyli wpływ Melaleuca na poziomy białek komórkowych i ekspresję różnych genów.

Co to oznacza? Krótko mówiąc, badanie pokazuje, że Melaleuca ma silny wpływ na nasze geny i białka, które tworzą naszą strukturę komórkową. Odkrycia sugerują, że Melaleuca wpływa na kilka procesów i funkcji w ludzkich komórkach, w tym obrót tkankowy i metabolizm. Potencjał przyszłych badań i modeli użytkowania jest ekscytujący.

Koszyk