Lemongrass

Nerol (lemongrass ) i przewodu pokarmowego

W dobie przemysłu i wygody wszyscy jesteśmy codziennie narażeni na działanie substancji toksycznych. Poza masową ekspozycją środowiskową, przewód pokarmowy jest jednym z głównych miejsc narażonych na toksyny w całym ciele. Powtarzające się narażenie na substancje toksyczne w przewodzie pokarmowym może prowadzić do nieoptymalnego funkcjonowania i szkodliwych zmian, które podkreślają potrzebę reżimu zdrowotnego chroniącego przed takimi uszkodzeniami.

W tym celu naukowcy z Meksyku przeprowadzili badanie w celu ustalenia, czy nerol, mały związek znajdujący się w olejku eterycznym z lemongrass może działać ochronnie na żołądek po spożyciu. Odkryli, że przy umiarkowanie niskim poziomie spożycia nerol miał głębokie działanie ochronne. Na poziomie molekularnym naukowcy odkryli, że nerol pomógł utrzymać zdrową reakcję zapalną na działanie substancji toksycznych. Chociaż dalsze badania są uzasadnione, wyniki te są zachęcające i dodają coraz więcej dowodów na poparcie stosowania naturalnych suplementów.

 

*Te oświadczenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, leczenia lub zapobiegania chorobom.

Koszyk