Emocje i olejki eteryczne

Nasze zdrowie emocjonalne może bezpośrednio wpływać na to, jak czuje się i funkcjonuje reszta naszego organizmu. Kiedy popadamy w emocjonalny stres, obniża on naszą ogólną jakość życia i to, jak się czujemy z dnia na dzień. Zdrowie emocjonalne wpływa na to, jak podejmujemy decyzje, jak współdziałamy z innymi i jak reagujemy na wydarzenia w życiu codziennym. Takie rzeczy jak stres, niepokój, zmiany pogody i wiele innych niepokojących (ale powszechnych) emocji może negatywnie wpływać na nasz nastrój. Bez względu na to, co nas dotyka, ważne jest, aby znaleźć narzędzia i metody "radzenia sobie" z negatywnymi emocjami - w przeciwnym razie może to poważnie wpłynąć na jakość naszego życia.

TIPS

  • Przyjmować cztery kapsułki xEO Mega dziennie z posiłkami.
  • Zażywaj codziennie rano po jednej do dwóch kropli majeranku i Copaiba w kapsułce wegetariańskiej.

Aby zrozumieć, jak olejki eteryczne mogą działać na emocje, dobrze jest najpierw wiedzieć, jak funkcjonuje układ limbiczny.

Układ limbiczny leży nad układem węchowym. Mózg limbiczny obejmuje wszystko, co wiąże się z emocjami i afektywnością. To sprawia, że dobrze się bawisz. Obejmuje to pozytywne uczucia, takie jak miłość i przywiązanie, ale także negatywne, takie jak smutek i strach. Układ limbiczny dba również o to, abyś pamiętał wydarzenia, dzięki czemu będziesz mógł je powtarzać lub ich unikać. Ewolucyjnie jesteśmy bardziej skłonni do postrzegania negatywnych rzeczy, ponieważ zapewnia nam to przetrwanie. Obserwowanie pozytywnych rzeczy w swoim życiu można wytrenować. Olejki eteryczne mogą pomóc Ci być bardziej otwartym na pozytywne doświadczenia.

 

Ale jak to możliwe? Kiedy wdychasz aromat olejku eterycznego przez nos, jego cząsteczki pobudzają Twój układ węchowy. Stamtąd sygnały wysyłane są do układu limbicznego. Dzieje się to w ciągu milisekund! Zapach jest więc najszybszym sposobem dotarcia do mózgu i wpłynięcia na stan emocjonalny.

Możemy używać olejków eterycznych dla zdrowia emocjonalnego poprzez stworzenie poczucia spokoju i dobrego samopoczucia lub wytworzenie pozytywnego środowiska. Każdy olejek eteryczny ma swój unikalny profil chemiczny, ale większość olejków można sklasyfikować jako posiadające właściwości stymulujące lub uspokajające.

 

10 najlepszych olejków eterycznych dla zdrowia emocjonalnego

OLEJKI STYMULUJĄCE

Dzika pomarańcza
Pobudzający, rewitalizujący aromat olejku eterycznego z dzikiej pomarańczy może dodać energii w dniu pełnym stresu. Dzika Pomarańcza ma orzeźwiający zapach, który pomaga wzbudzać uczucia energii, spontaniczności, radości i obfitości. Następnym razem, gdy zechcesz poprawić sobie humor, pozwól, by jasny zapach Dzikiej Pomarańczy podniósł Cię na duchu w ciągu dnia.


Citrus Bliss
®
Ta mieszanka łączy w sobie siedem olejków cytrusowych, aby promować pozytywny nastrój i stworzyć błogie środowisko. Łącząc podnoszące na duchu zapachy dzikiej pomarańczy, cytryny, grejpfruta, mandarynki, bergamotki, mandarynki i klementynki, Citrus Bliss pomaga poprawić nastrój i promuje radosne nastawienie.


doTERRA Cheer
®
Jako część doTERRA Emotional Aromatherapy System®, mieszanka Cheer Uplifting Blend pomaga promować uczucia optymizmu. Kiedy doświadczasz negatywnych emocji, które sprawiają, że czujesz się ciężki i przygnębiony, świeży aromat doTERRA Cheer pomoże Ci przywrócić poczucie pogody ducha i szczęścia.

Elewacja
Jak sama nazwa wskazuje, Elevation to ożywcza mieszanka olejków eterycznych stworzona w celu poprawy nastroju. Dzięki unikalnej mieszance olejków eterycznych, takich jak Mandarynka, Ylang Ylang, Lawenda i innych, Elevation pomaga promować poczucie pewności siebie i własnej wartości, jednocześnie zmniejszając poczucie stresu.


doTERRA Motivate
®
Doskonała mieszanka olejków cytrusowych i miętowych, takich jak mięta pieprzowa, klementynka, bazylia, melisa i inne, doTERRA Motivate Encouraging Blend promuje poczucie pewności siebie i odwagi. Jest to potężny olej, który przeciwdziała takim emocjom jak zwątpienie, pesymizm i cynizm, aby znów być zmotywowanym i entuzjastycznie nastawionym do życia.

OLEJKI ŁAGODZĄCE

Melissa
Dzięki świeżemu, cytrusowemu zapachowi olejek melisowy jest skuteczny w łagodzeniu napięcia i nerwów, sprzyja uczuciu odprężenia i poprawia nastrój. Następnym razem, gdy będziesz chciał uspokoić swój umysł i zmniejszyć uczucie zdenerwowania, sięgnij po butelkę Melissy.

Lawenda
Wiele osób używa olejku lawendowego dla zdrowia emocjonalnego, ponieważ wspomaga on uspokajanie i łagodzi uczucie napięcia. Niektóre badania sugerują, że właściwości chemiczne lawendy sprawiają, że jest ona cenna w zmniejszaniu uczuć depresyjnych.


doTERRA Pokój
®
doTERRA Peace to kolejny ulubiony olejek z Systemu Aromaterapii Emocjonalnej doTERRA, pięknej mieszanki uspokajających olejków eterycznych, takich jak Wetiwer, Lawenda, Ylang Ylang, Frankincense i Szałwia muszkatołowa. doTERRA Peace Reassuring Blend promuje uczucie spokoju i zadowolenia, przeciwdziałając jednocześnie emocjom lękowym.


doTERRA Równowaga
®
Ta uziemiająca mieszanka olejków oferuje relaks dla całego ciała, promując uczucie równowagi i spokoju. doTERRA Balance to olejek dla tych, którzy chcą zredukować stres, złagodzić niepokojące uczucia i stworzyć spokojne otoczenie.


PastTense
®
Jeśli chodzi o uspokajanie emocji, mięta i olejki ziołowe z PastTense Tension Blend mogą pracować nad uziemieniem i zapewnić równowagę emocjonalną. PastTense pomaga zredukować stres i uczucia niepokoju, ponieważ wykorzystuje olejki eteryczne, które znane są z kojącego wpływu zarówno na umysł, jak i ciało.

 

 

Stosowanie olejków eterycznych w celu uzyskania korzyści emocjonalnych
Gdy ty jesteś gotowy używać istotny oleje dla twój emocjonalnego zdrowia tam są few sposoby skutecznie doświadczać potency i władzę one mają oferować. Kiedy już znajdziesz olejek, którego chcesz użyć, wypróbuj jedną z poniższych metod aplikacji:

1. Użyj dyfuzora olejków eterycznych
2. Nanieść jedną kroplę na dłonie i wdychać.
3. Wmasuj w szyję frakcjonowany olej kokosowy
4. Pocierać po wewnętrznej stronie łokcia
5. Wcieraj w nadgarstki i noś aromat przez cały dzień.


Znajdź to, co działa dla CIEBIE

Pamiętaj, że olejki eteryczne działają inaczej na każdego. Ponieważ każdy olejek ma tak złożony skład chemiczny i ponieważ aromaty oddziałują na część naszego mózgu, która przechowuje nasze osobiste wspomnienia i doświadczenia, nie ma dwóch osób, które doświadczyłyby olejku eterycznego w dokładnie ten sam sposób. Ważne jest, aby pamiętać, że olejek, który jest kojący lub stymulujący dla kogoś innego może nie mieć takiego samego efektu.

Odkryj swoje ulubione olejki. Powąchaj kilka olejków z zamkniętymi oczami, aby zobaczyć, który z nich naprawdę chcesz. Poprzez świadome przyjmowanie zapachu olejku, łatwiej jest odkryć, co naprawdę Ci pomaga.

Włącz olejki do swojej codziennej rutyny. Aby skorzystać z uspokajających, podnoszących na duchu, uziemiających, stymulujących lub pocieszających efektów olejków eterycznych dla zdrowia emocjonalnego, możesz używać ich w codziennych czynnościach, takich jak część rutyny pielęgnacyjnej, z dyfuzorem w biurze lub samochodzie, podczas jogi lub innych zajęć i prawie każdej innej części dnia, o której możesz pomyśleć.

Bądź konsekwentny. Zamiast używać olejków eterycznych sporadycznie, gdy chcesz zmienić swój nastrój, spróbuj używać małych ilości bardziej regularnie. Jednorazowe zastosowanie nie zawsze gwarantuje zmianę nastroju.

Dodaj również inne zdrowe nawyki do swojej codziennej rutyny. Jak wspomniano, olejki eteryczne są tylko jednym ze źródeł promowania dobrego zdrowia emocjonalnego. Łącząc inne zdrowe nawyki z używaniem olejków eterycznych, możesz promować ogólnie lepsze zdrowie emocjonalne. Pomyśl, że lepsza jakość snu, zdrowa dieta, więcej ćwiczeń i wystarczająca aktywność na zewnątrz i w świetle słonecznym są ważną częścią dla bardziej emocjonalnego zdrowia.

Odważ się zapytać! Kiedy twoje dążenie do emocjonalnie zrównoważonego życia staje się przytłaczające, nie bój się poprosić o pomoc. Dotarcie do przyjaciół i rodziny oraz szukanie profesjonalnej pomocy może przyspieszyć Twoją podróż do dobrego zdrowia emocjonalnego.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat olejków eterycznych i zdrowia emocjonalnego, posłuchaj podcastu firmy doTERRA, “
Zdrowie emocjonalne z olejkami eterycznymi
“, lub przeczytać eBook firmy doTERRA,
Emocjonalne korzyści płynące z aromaterapii
. Oba w języku angielskim.

Top Producten

Videos

Przewiń do góry