Mięśnie i kości

Układ mięśniowo-szkieletowy składa się z mięśni, kości i tkanki łącznej w Twoim ciele. Podtrzymuje ciało i umożliwia ruch. Możesz wspierać zdrowie swojego układu mięśniowo-szkieletowego i łagodzić dyskomfort mięśni i stawów za pomocą wybranych olejków eterycznych i ukierunkowanych suplementów diety.

TIPS

  • Stosuj Deep Blue, AromaTouch lub inne olejki na stopy i kolana przed i po ćwiczeniach.
  • Wmasuj olejki eteryczne, takie jak mięta pieprzowa rozcieńczona praktykowanym olejem kokosowym, w nogi rosnących dzieci na czas snu, aby złagodzić dyskomfort.
  • Wcieraj Deep Blue, AromaTouch lub inne olejki w mięśnie dolnej części pleców.
  • Nałożyć na kark i ramiona, aby zmniejszyć napięcie.
  • Stosować na szyję i ramiona, aby promować uczucie relaksu, rozcieńczyć z praktykowanym olejem kokosowym do masażu.
  • Wykonaj masaż dłoni z użyciem olejków eterycznych.
  • Zmieszaj olejki z solą Epsom i dodaj do wody w wannie, aby uzyskać kojącą kąpiel.

Wspieranie zdrowych kości i mięśni skutkuje poprawą zdrowia i mobilności przez całe życie. Dyskomfort mięśniowy i szkieletowy może być wynikiem nadużywania, stresu lub innych problemów. Może to utrudniać ruch i zniechęcać do większego ruchu i prowadzenia aktywnego trybu życia. Suplementy odżywcze i olejki eteryczne mogą przynieść ulgę zmęczonym mięśniom i stawom.

Szkielet wspiera i chroni ciało. Szkielet składa się z ponad 200 kości, więzadeł, ścięgien i tkanki chrzęstnej. Kości zapewniają podstawową strukturę i służą jako szkielet Twojego ciała. Chronią one narządy i umożliwiają ruch. Twoje kości potrzebują stałego dopływu tlenu, składników odżywczych i krwi, aby być zdrowe. Kości magazynują również wapń i produkują czerwone krwinki.

Naukowcy są zgodni co do tego, że odpowiednia ilość wapnia i witaminy D przez całe życie, jako część dobrze zbilansowanej diety, może zmniejszyć ryzyko osteoporozy. doTERRA oferuje kilka suplementów z tymi ważnymi składnikami odżywczymi. Bone Nutrient Lifetime Complex dostarcza wapń i witaminę D, aby wspierać zdrową gęstość kości.* Microplex VMz® wspiera zdrowie Twoich kości i zębów dzięki wapniowi, magnezowi, cynkowi i witaminie D.*.
Kości współpracują z mięśniami, aby podtrzymywać i poruszać Twoje ciało. Układ mięśniowy składa się z ponad 700 mięśni, które rozciągają się i kurczą, wprawiając ciało w ruch. Niektóre mięśnie nie podlegają świadomej kontroli, np. mięśnie serca i układu trawiennego. Inne mięśnie są świadomie kontrolowane i umożliwiają ruch.

doTERRA Deep Blue® Soothing Blend jest popularnie stosowany do łagodzenia stawów i mięśni. Zawiera Wintergreen, Camphor, Peppermint, Blue Tansy, Blue Chamomile, Helichrysum i inne olejki znane z łagodzącego działania na skórę. Deep Blue jest również dostępny w formie balsamu sportowego (Deep Blue Rub), który umożliwia wygodną aplikację tej potężnej mieszanki.

Mieszanka do masażu doTERRA AromaTouch® jest specjalnie opracowana, aby uspokoić napięcie mięśni i promować relaks. Ta relaksująca mieszanka łączy w sobie cyprys, miętę pieprzową, majeranek, bazylię, grejpfrut i lawendę. Stosuj na skórę szyi i ramion z frakcjonowanym olejem kokosowym, aby zmniejszyć napięcie lub użyj do masażu, aby uzyskać efekt kojący.

Olejki eteryczne z zieleni zimowej, brzozy i mięty pieprzowej mogą być również stosowane miejscowo, aby zapewnić kojące uczucie dla mięśni, stawów i ścięgien po ćwiczeniach.
Dla dodatkowego wsparcia uspokajającego, suplement diety Deep Blue Polyphenol Complex® może być przyjmowany codziennie lub gdy potrzebne jest dodatkowe wsparcie uspokajające, np. po nadmiernym wysiłku. Ten suplement diety zawiera standaryzowane ekstrakty z imbiru, kurkuminy, resweratrolu i innych polifenoli, które łagodzą dyskomfort.* Zawiera również opatentowany, szybko działający ekstrakt z Boswellia (z kadzidłowca indyjskiego), który, jak wykazano, wspomaga komfort i funkcjonowanie mięśni i stawów.

Top Producten

Videos