Powielanie

Na funkcjonowanie układu rozrodczego mogą wpływać stres, toksyny i czynniki związane ze stylem życia. Olejki eteryczne są używane od setek lat, aby pomóc radzić sobie ze skutkami braku równowagi hormonalnej, wspierać nastrój i pobudzać uczucia miłości i romansu.

PORADY

  • Kiedy poczujesz ciepło lub przegrzanie, nałóż ClaryCalm® lub Peppermint Touch na skórę, aby uzyskać chłodzący, kojący efekt.
  • Użyj olejków eterycznych w dyfuzorze, aby uzyskać uspokajający aromat, który pomaga uspokoić emocje.
  • Dodaj relaksujące olejki, takie jak Lavender i sól Epsom do kąpieli.
  • Użyj neroli, jaśminu lub Rose Touch codziennie jako perfumy; zastosuj do punktów tętna, aby pobudzić uczucie romansu.
  • Podczas cyklu menstruacyjnego stosuj kojące olejki, takie jak ClaryCalm lub Clary Sage na brzuchu, rozcieńczony frakcjonowanym olejem kokosowym.

Na układ rozrodczy składają się wszystkie narządy i tkanki biorące udział w procesie wytwarzania potomstwa, w tym wewnętrzne i zewnętrzne narządy płciowe, hormony i feromony. Skomplikowane procesy reprodukcji opierają się na delikatnej równowadze wielu procesów cielesnych, które muszą być w pełni zdrowe i witalne.

W ciągu życia wiele czynników może negatywnie wpływać na zdrowie i męskość układu rozrodczego. Zaburzenia równowagi hormonalnej są powszechne u mężczyzn i kobiet w każdym wieku i można je przypisać ekspozycji na toksyny, stresowi, niezdrowemu trybowi życia i innym czynnikom. Typowe objawy związane z brakiem równowagi hormonalnej: drażliwość, zmęczenie, problemy z trawieniem, nadmierne pocenie się, łaknienie, zmniejszona masa mięśniowa, przyrost masy ciała i niskie libido.

Olejki eteryczne mogą pomóc w radzeniu sobie z problemami związanymi z brakiem równowagi hormonalnej, wspierając zdrowe emocje, a tym samym łagodząc stres dnia. Lavender, Clary Sage, Geranium en Fennel wszystkie są zalecane kobietom do wsparcia w tej dziedzinie. doTERRA Phytoestrogen Essential Complex to suplement diety, który pomaga utrzymać prawidłowy poziom hormonów u kobiet na wszystkich etapach życia.* Istnieje wiele innych czynników związanych ze stylem życia, które mogą również przyczyniać się do zdrowego układu rozrodczego, takich jak odpowiedni sen, zdrowa dieta, unikanie ekspozycji na zanieczyszczenie środowiska i toksyny oraz codzienna suplementacja Microplex VMz.* Microplex VMz zawiera niacynę i witaminę B5, które pomagają zarówno mężczyznom, jak i kobietom zrównoważyć różne hormony związane z płcią i stresem w nadnerczach i innych częściach ciała. Zawiera również mangan, który pomaga organizmowi wytwarzać hormony płciowe.* Witamina A, selen i cynk są ważne w procesie rozrodczym.* xEO Mega zawiera EPA i DHA, które wspierają organizm w produkcji hormonów płciowych.*

Wiele olejków może pomóc złagodzić miesięczny dyskomfort kobiet związany z cyklem menstruacyjnym. doTERRA ClaryCalm Monthly Blend for Women, specjalnie opracowana mieszanka 12 olejków eterycznych, może być nakładana bezpośrednio na skórę, aby uzyskać kojący wpływ na brzuch. Inne oleje, takie jak Lavender, Clary SageW Rose są również przydatne.

Objawy menopauzy można również złagodzić za pomocą olejków eterycznych. Rose, jaśmin, Geranium, Lavender, neroli i Clary Sage wszystkie oferują korzyści w okresie okołomenopauzalnym i menopauzie.

Najlepsze produkty

Filmy

Koszyk