Reprodukcja

Na funkcjonowanie układu rozrodczego może wpływać stres, toksyny i czynniki związane ze stylem życia. Olejki eteryczne są stosowane od setek lat, aby pomóc w radzeniu sobie z efektami nierównowagi hormonalnej, wspierać nastrój i pobudzać uczucia miłości i romansu.

TIPS

  • Kiedy czujesz się gorąco lub przegrzany, nałóż na skórę ClaryCalm® lub Peppermint Touch, aby uzyskać efekt chłodzenia i ukojenia.
  • Użyj olejków eterycznych w dyfuzorze, aby uzyskać uspokajający aromat, który pomaga ukoić emocje.
  • Dodaj do kąpieli relaksujące olejki, takie jak lawendowy i sól Epsom.
  • Używaj Neroli, Jaśminu lub Różanego Dotyku codziennie jako perfum; nałóż na punkty pulsacyjne, aby pobudzić uczucia romantyzmu.
  • W czasie cyklu menstruacyjnego nakładaj na brzuch kojące olejki, takie jak ClaryCalm lub Clary Sage, rozcieńczone frakcjonowanym olejem kokosowym.

Układ rozrodczy składa się ze wszystkich narządów i tkanek biorących udział w procesie wytwarzania potomstwa, w tym wewnętrznych i zewnętrznych narządów płciowych, hormonów i feromonów. Złożone procesy reprodukcji opierają się na delikatnej równowadze wielu procesów organizmu, które muszą być w pełni zdrowe i witalne.

W ciągu życia, wiele czynników może negatywnie wpłynąć na zdrowie i męskość układu rozrodczego. Zaburzenia równowagi hormonalnej są powszechne u mężczyzn i kobiet w każdym wieku i mogą być przypisane do ekspozycji na toksyny, stres, niezdrowy styl życia i inne czynniki. Typowe objawy związane z brakiem równowagi hormonalnej: drażliwość, zmęczenie, problemy trawienne, nadmierne pocenie się, zachcianki, spadek masy mięśniowej, przyrost masy ciała i niskie libido.

Olejki eteryczne mogą pomóc w zarządzaniu kwestiami związanymi z brakiem równowagi hormonalnej poprzez wspieranie zdrowych emocji i jako takie łagodzenie stresu w ciągu dnia. Lawenda, Szałwia muszkatołowa, Geranium i Koper włoski są zalecane dla kobiet w celu wsparcia w tym obszarze. doTERRA Phytoestrogen Essential Complex jest suplementem diety, który pomaga wspierać zdrowy poziom hormonów u kobiet na wszystkich etapach życia.* Istnieje wiele innych czynników stylu życia, które również mogą przyczynić się do zdrowego układu rozrodczego, takich jak wystarczająca ilość snu, zdrowa dieta, unikanie narażenia na zanieczyszczenia środowiska i toksyny oraz codzienna suplementacja Microplex VMz.Microplex VMz zawiera niacynę i witaminę B5, z których obie pomagają zarówno mężczyznom jak i kobietom zrównoważyć różne hormony związane z seksem i stresem w nadnerczach i innych częściach ciała.Zawiera również mangan, który pomaga w produkcji hormonów płciowych w organizmie.Witamina A, selen i cynk są ważne w procesie reprodukcyjnym.xEO Mega zawiera EPA i DHA, które wspierają organizm w tworzeniu hormonów płciowych.

Wiele olejków może pomóc w łagodzeniu comiesięcznego dyskomfortu kobiet związanego z cyklem menstruacyjnym. doTERRA ClaryCalm Monthly Blend for Women, specjalnie opracowana mieszanka 12 olejków eterycznych może być stosowana bezpośrednio na skórę, aby uzyskać efekt kojący na brzuch. Pomocne są również inne olejki, takie jak lawendowy, szałwiowy i różany.

Objawy menopauzy mogą być również łagodzone przez olejki eteryczne. Róża, jaśmin, geranium, lawenda, neroli i szałwia muszkatołowa oferują korzyści w okresie perimenopauzy i menopauzy.

Top Producten

Videos