Skóra i włosy

Układ zewnętrzny składa się z włosów, skóry, paznokci i gruczołów zewnątrzwydzielniczych. Twoja skóra chroni Cię przed szkodliwymi elementami środowiska, a toksyny, sztuczne substancje zapachowe, zanieczyszczenie środowiska i inne czynniki drażniące mogą mieć na nią negatywny wpływ. Kiedy dobrze dbasz o swoją skórę, włosy i paznokcie, wydają się zdrowsze, gładsze i piękniejsze. Aby utrzymać skórę w czystości i zdrowiu, możesz używać olejków eterycznych, takich jak Melaleuca i doTERRA On Guard® Foaming Hand Soap oraz naturalnych produktów do pielęgnacji skóry i włosów firmy doTERRA.

TIPS

  • Codziennie dbaj o skórę twarzy stosując Essential Skin Care, Verage® lub HD Clear®.
  • Zastosuj HD Clear lub Melaleuca, aby zmniejszyć widoczność niedoskonałości skóry.
  • Zastosuj Immortelle, Rose Touch, Geranium, Frankincense lub inne ulubione olejki, aby zminimalizować widoczność drobnych linii i zmarszczek.
  • Aby utrzymać pełne, zdrowe włosy, używaj drzewa cedrowego, rozmarynu, eukaliptusa, tymianku, drzewa herbacianego lub Ylang Ylang. Te olejki eteryczne mogą być dodawane do odżywek.

Skóra jest największym narządem ciała i największą częścią układu odpornościowego. Ten system ciała zapewnia barierę ochronną dla świata zewnętrznego, amortyzuje narządy wewnętrzne, umożliwia odczuwanie i reguluje temperaturę ciała.

Skóra służy jako wodoodporna bariera, która zapobiega przedostawaniu się do organizmu wszelkiego rodzaju niepożądanych zagrożeń. Skóra chroni również tkanki i narządy przed silnym promieniowaniem słonecznym oraz urazami spowodowanymi szkodliwymi substancjami pochodzącymi ze środowiska. W skórze znajdują się naczynia krwionośne, mieszki włosowe, węzły chłonne i gruczoły potowe.

Skóra jest połączona z mózgiem za pomocą skomplikowanego systemu nerwów. Skóra może odczuwać zmiany temperatury, ból, nacisk lub dotyk. Kiedy wiadomości sensoryczne są odbierane przez te nerwy, są one wysyłane do mózgu. W ten sposób otrzymujemy informacje o środowisku.

Wiele czynników wpływa na zdrowie skóry, włosów i paznokci, w tym zrównoważona dieta, regularne ćwiczenia, równowaga hormonalna i ogólny stan zdrowia. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy ciało jest zdrowe wewnętrznie, pokazuje to zewnętrznie poprzez piękne i lśniące włosy, gładkie paznokcie i świecącą, piękną skórę. Codzienna suplementacja z doTERRA Lifelong Vitality Pack® może wspierać układ integracyjny i promować zdrowe włosy, skórę i paznokcie.

Ważne jest, aby regularnie oczyszczać i nawilżać skórę przy użyciu produktów, które są odpowiednie dla Twoich potrzeb. On Guard® pieniący się płyn do mycia rąk to delikatna, zdrowa alternatywa dla silnych mydeł, które mogą wysuszać i podrażniać wrażliwą skórę. Jeśli nie masz pod ręką wody, użyj mgiełki Sanitising Mist firmy doTERRA On Guard®, aby oczyścić ręce z bakterii i wyeliminować inne zarazki.

Olejki eteryczne mogą być pomocne w oczyszczaniu i upiększaniu włosów, skóry i paznokci. Aby zminimalizować widoczność drobnych linii i zmarszczek, możesz użyć Immortelle Anti-Aging Blend, Rose Touch, Geranium, Frankincense lub Anti-Aging Eye Cream. HD Clear® może być stosowany na skórę w celu zapewnienia czystej skóry i zmniejszenia ilości wyprysków. Correct-X® Maść pomaga naprawić skórę po drobnych urazach.

Zadbaj o czyste i zdrowe włosy dzięki systemowi doTERRA Salon Essentials® Hair Care. Każdy produkt jest nasycony olejkami eterycznymi specjalnie wybranymi dla ich odżywczych i upiększających korzyści na włosach i skórze głowy. Pełne i zdrowe włosy można uzyskać stosując m.in. olejki eukaliptusowy, tymiankowy, z drzewa herbacianego, cedrowy, rozmarynowy czy Ylang Ylang.

Top Producten

Videos