Układ nerwowy

Układ nerwowy jest kanałem komunikacyjnym Twojego ciała. Nerwy wysyłają i odbierają wiadomości, które pozwalają myśleć, czuć, przetwarzać informacje sensoryczne i kontrolować ruch. Układ nerwowy jest również odpowiedzialny za emocje. Nauka równoważenia negatywnych emocji może pomóc zrównoważyć system nerwowy. Olejki eteryczne mogą pomóc uspokoić ciało, wytworzyć pozytywny nastrój i wspierać zdrowy system nerwowy.

TIPS

  • Rozpyl zalecane olejki, aby stworzyć relaksujące środowisko.
  • Rozpyl zalecane olejki, aby stworzyć relaksujące środowisko.
  • Rozpyl zalecane olejki, aby stworzyć relaksujące środowisko.
  • Rozpyl zalecane olejki, aby stworzyć relaksujące środowisko.

Układ nerwowy składa się z mózgu, rdzenia kręgowego i złożonej sieci nerwów w całym ciele. Oprócz generowania myśli i uczuć, układ nerwowy przetwarza informacje odbierane przez zmysły. Reguluje nieświadome procesy zachodzące w organizmie i pozwala mózgowi kontrolować ruchy ciała.

Kiedy dotykasz gorącej patelni, Twój układ nerwowy przekazuje bolesne uczucie pieczenia do mózgu, który nakazuje Ci szybko odsunąć rękę. Bez twojego systemu nerwowego nie byłbyś w stanie rozumować, rozumieć języka, myśleć, widzieć, smakować, wąchać lub czuć.

System nerwowy może być łatwo zakłócony. Olejki eteryczne mogą wspierać zdrowy układ nerwowy. Brak równowagi systemu nerwowego może przyczynić się do napięcia głowy, dyskomfortu, uczucia niepokoju lub stresu oraz wielu innych codziennych dolegliwości.

Układ nerwowy składa się z wielu części. Centralny układ nerwowy składa się z mózgu i rdzenia kręgowego. Ta część układu nerwowego odbiera informacje od zmysłów, przechowuje wspomnienia oraz generuje myśli i emocje. Gdy ty przeważnie pokojowe i szczęśliwe myśli, ty doświadczasz więcej spełnienie w twój życiu. Istnieje wiele olejków eterycznych, które pozytywnie wpływają na nastrój, takich jak olejki miętowe i cytrusowe. Mieszanki z zestawu Emotional Aromatherapy Kit pomogą Ci uporać się z negatywnymi emocjami i stworzyć bardziej pozytywną przestrzeń, która pozwoli Ci ponownie skupić się na Twoich celach.

Autonomiczny układ nerwowy reguluje funkcje, których nie kontrolujesz świadomie, takie jak rytm serca, układ odpornościowy, oddychanie i ciśnienie krwi. Kilka zaburzeń związanych ze stresem wiąże się z podwyższonymi pomiarami tych parametrów życiowych. Technika AromaTouch ma na celu przywrócenie równowagi i spokoju w całym organizmie poprzez pozytywny wpływ na autonomiczny układ nerwowy.

Olejki eteryczne tradycyjnie używane do tworzenia równowagi lub spokoju to lawenda, bergamotka, kolendra, frankincense, rumianek rzymski, róża, bazylia, kopaiba, wetiwer i dzika pomarańcza.

Top Producten

Videos