Olejek Doterra i klucz w dłoni

Złoty klucz do długiego życia w zdrowiu

Nasz świat jest bardziej nowoczesny niż kiedykolwiek, a co za tym idzie, żyjemy dłużej niż kiedykolwiek wcześniej. Wraz z rozwojem nauki i medycyny liczba ta będzie rosła. Ale tu pojawia się kluczowe pytanie: czy jesteśmy też zdrowsi niż kiedykolwiek? Czy spędzamy te dodatkowe lata z witalnością i energią, czy też ogranicza nas słabe zdrowie?
Czy zamiast skupiać się na długości życia w latach, nie jest ważniejsze skupienie się na długości zdrowia, czyli czasie, który możemy spędzić w dobrym zdrowiu?
Starzenie się jest nieuniknione, ale nie oznacza, że musimy pogodzić się z tym, że w pewnym momencie nie będziemy już mogli żyć pełnią życia. Kto powiedział, że starzenie się musi tak wyglądać? Wszyscy chcemy się zdrowo starzeć i żyć pełnią życia, prawda? Pracujmy razem, aby starzeć się zdrowo i nadal cieszyć się życiem, które prowadzimy.

Zdrowie metaboliczne: czy twój metabolizm sprawia, że jesteś starszy niż jesteś?
Oczywiście wiesz, jak działa twój metabolizm! Jest to po prostu proces, w którym twoje ciało przekształca paliwo, jakim jest pożywienie, w składniki budulcowe i energię potrzebną do wszystkich procesów komórkowych. Krótko mówiąc, jest to klucz do zdrowego i pełnego energii ciała!
Prawie każdy zna dwie osoby, które są w tym samym wieku, ale wyglądają zupełnie inaczej.
Różne osoby mogą mieć różny wiek na poziomie komórkowym – jest to tzw. wiek biologiczny.
Wiek biologiczny to miara tego, jak młode wydają się być twoje komórki, na podstawie tego, jak są zdrowe lub jak funkcjonują i zachowują się. Zdrowie komórek nie zawsze odpowiada twojemu rzeczywistemu wiekowi. Wiele osób jest “starszych” wewnętrznie – ale dobra wiadomość jest taka, że “nigdy nie jest za późno”! Przychodzimy na świat jako cudowny instrument z niesamowitą zdolnością do naprawy i regeneracji. Dzięki odpowiednim wyborom, kilku poradom i sztuczkom każdy może cofnąć wewnętrzny zegar, a nawet cofnąć się o kilka lat w stosunku do swojego wieku biologicznego.

Styl życia decyduje o wieku biologicznym – wybór należy do Ciebie!
Większość z nas zna pogląd, że wybór stylu życia wpływa na wygląd. Palenie papierosów, picie alkoholu, nadmierna ekspozycja na słońce, niezrównoważona dieta, brak ruchu, brak snu, stres i czynniki genetyczne mogą przyczynić się do przedwczesnego starzenia się. To samo dotyczy wieku biologicznego. Twoje wybory dotyczące stylu życia mają ogromne znaczenie. Te same rzeczy, o których wiemy, że powodują, że wyglądamy staro na zewnątrz, powodują, że komórki zachowują się staro wewnątrz.
Co mają ze sobą wspólnego metabolizm i starzenie się? Pomyśl o tym, jak silnik samochodu spala benzynę jako paliwo. Proces ten generuje energię kinetyczną (ruch). Ma też produkt uboczny: spaliny.
Kiedy Twoje ciało wykonuje swoją pracę, tworząc i zużywając energię, wytwarza również produkt uboczny, swego rodzaju wydech: wolne rodniki. Wolne rodniki powstają podczas procesów metabolicznych. Wolne rodniki mają określone cele, ale ich nagromadzenie może powodować uszkodzenia oksydacyjne, co prowadzi do starzenia się komórek. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki i pomagają zapobiegać stresowi oksydacyjnemu, co jest jednym z powodów, dla których jedzenie owoców i warzyw – zwłaszcza tych bogatych w przeciwutleniacze – jest tak ważne!

Czy dbasz o swój “silnik”?
Wiele osób uważa, że starzenie się nieuchronnie prowadzi do spadku metabolizmu, ale jest to tylko częściowa prawda. To właśnie metabolizm odgrywa ważną rolę w zdrowym starzeniu się. Zdrowe ciało, które sprawnie funkcjonuje na poziomie komórkowym, zapewnia, że układy narządów otrzymują optymalną ilość energii. Dokonując zdrowych wyborów w życiu, możesz nawet usprawnić ten proces.
Czy wiesz, że twoje komórki mogą zachowywać się młodziej, jeśli zwrócisz uwagę na swój metabolizm i sposób, w jaki twoje ciało wykorzystuje energię? Ale jest też odwrotnie. Jeśli dokonujesz niezdrowych lub nawet nieoptymalnych wyborów dotyczących stylu życia, twoje komórki i układy ciała mogą doświadczać utraty funkcji, która narasta przez lata. Rezultat: wyzwania związane bezpośrednio z twoim metabolizmem i stylem życia.
Tak więc twój metabolizm ma duży wpływ na twoje zdrowie, a genetyka nie jest jedynym czynnikiem. Chociaż na każdego z nas wpływają czynniki genetyczne, istnieje wiele sposobów, aby pozytywnie wpłynąć na swój metabolizm i tym samym zoptymalizować swoje zdrowie.
Użyjmy metafory silnika: stary, zdezelowany i zakurzony silnik, który był zaniedbywany, nie spala benzyny tak efektywnie, jak silnik utrzymywany w dobrym stanie, z regularnymi przeglądami i wymianą oleju. W ten sam sposób działa na Twoje ciało i metabolizm. Dokonując zdrowych wyborów, możesz mieć pewność, że Twój silnik będzie pracował wydajnie, a Ty zachowasz zdrowy i witalny styl życia, nawet w późniejszym okresie życia.

Małe “Health hacks” mogą spowodować duże zmiany

Twoja genetyka może mieć wpływ na twoje życie i zdrowie, ale to twoje wybory dotyczące stylu życia robią różnicę. Zdrowe wybory mogą poprawić jakość twojego życia, natomiast niezdrowe mają odwrotny skutek. Na szczęście badania naukowe potwierdzają, że pożywna, zbilansowana dieta, odpowiednia ilość ruchu i dobry sen są podstawą zdrowego stylu życia.Kiedy pracujesz nad jednym aspektem swojego zdrowia, często ma to pozytywny wpływ także na inne aspekty twojego samopoczucia. Na przykład, jeśli regularnie ćwiczysz, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne, może to również pomóc w poprawieniu zdrowia psychicznego. To jak reakcja łańcuchowa zdrowych wyborów, które wzajemnie się wzmacniają i prowadzą do ogólnego poczucia dobrobytu. Na przykład dieta bogata w antyoksydanty, potrzebne do zwalczania wolnych rodników i stresu oksydacyjnego, jest również dobra dla metabolizmu glukozy i ogólnego stanu zdrowia. Wiele z tych bogatych w antyoksydanty produktów to owoce i warzywa, które są pełne dodatkowych składników odżywczych i błonnika. Tak więc niewielkie zmiany w stylu życia mogą mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Co robić, gdy jesteś głodny?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś rozpocząć dzień od smakołyku – czegoś słodkiego, co wydaje się być początkiem całego dnia niewłaściwego odżywiania? Zachcianki to siła, z którą trzeba się liczyć, zwłaszcza że normalne jest, że determinacja i samodyscyplina słabną w ciągu dnia. Poświęcasz swoją cierpliwość i determinację w różnych sytuacjach w ciągu dnia, więc w miarę upływu czasu coraz trudniej jest ci utrzymać się na powierzchni, jeśli chodzi o cele zdrowotne. Ale zachcianki nie muszą cię kontrolować, a istnieją sposoby na przyjęcie zdrowych nawyków, które są łatwiejsze i trwalsze niż poleganie na czystej sile woli.
Być może jesteś zmęczony słuchaniem tego i wiem, że jest to powtarzalne, ale miejscem, od którego należy zacząć, jest zawsze podstawa dobrego odżywiania. Zachcianki mogą być sposobem, w jaki twoje ciało daje ci znać, że czegoś potrzebuje. Nie zawsze tak jest, ale na pewno tak może być! Świetnym sposobem na zmniejszenie tego typu zachcianek jest zapewnienie sobie niezbędnych składników odżywczych.
Niestety, współczesna zachodnia dieta sprawia, że nawet najzdrowsi z nas mają niedobory składników odżywczych, które dawniej uzyskiwaliśmy z pożywienia. Dlatego potrzebujemy suplementów, aby uzupełnić wszystkie braki żywieniowe. Pakiet dōTERRA Lifelong Vitality jest idealny do uzupełnienia tych niedoborów i zapewnienia naturalnego wsparcia.

MetaPWR™ na ratunek!

Nazwa MetaPWR ma wiele poziomów znaczeniowych. Meta to początek słowa metabolic, co jest właściwe, ponieważ linia produktów MetaPWR została stworzona, aby wspierać zdrowie metaboliczne. Meta ma jeszcze jeden cel, ponieważ przedrostek ten może również oznaczać “wszechogarniający” lub “transcendentny”. Power (pisane jako P-W-R) może oznaczać “siłę”, tak jak się to wymawia, ale także “urzeczywistnienie osobistego dobrostanu”.
MetaPWR Metabolic Blend zawiera zrównoważone proporcje olejków eterycznych dōTERRA CPTG Certified Pure Tested Grade®: Grapefruit, Lemon (Citroen), Peppermint (Pepermunt), Ginger (Gember) oraz Cinnamon (Kaneel). Przyjmowanie oleju LPeppermint – kluczowego składnika MetaPWR – może być skuteczne w odwracaniu zachcianek, dzięki czemu unikanie niezdrowych przekąsek i słodkich smakołyków staje się dużo łatwiejsze.
Kiedy wszystkie pięć olejków eterycznych – Grapefruit, Lemon (Citroen), Peppermint (Pepermunt), Ginger (Gember) i Cinnamon (Kaneel) – połączy się w odpowiednich proporcjach, może wydarzyć się coś potężnego. Badania przedkliniczne sugerują, że to połączenie może rzeczywiście zmniejszyć rozmiar komórek tłuszczowych, ale potrzebne są bardziej potwierdzone badania kliniczne.
Kiedy pojawią się zachcianki, możesz zaufać MetaPWR, że przyjdzie Ci na ratunek. Jeszcze bardziej przydatne może okazać się wyprzedzanie zachcianek i zapobieganie ich powstawaniu. Zacznij od dodania jednej lub dwóch kropli MetaPWR Metabolic Blend do wody, którą pijesz przez cały dzień.
Najważniejsze jest to, że nie musisz czuć się tak, jakbyś walczył z zachciankami sam. Możesz ograniczyć zachcianki i lepiej sobie z nimi radzić dzięki właściwemu odżywianiu i MetaPWR.
Na co więc czekasz? Dokonuj zdrowych wyborów i poczuj się bardziej energiczny, witalny i zdrowy, zarówno teraz, jak i w późniejszym życiu!

Oto, co mówi nauka
Jeśli jesteś trochę jak ja, to też chcesz najpierw zapoznać się z faktami, zwłaszcza zanim zaczniesz pracować nad dostosowaniem czegoś tak ważnego, jak twój styl życia. Badania przedkliniczne obejmują zwykle eksperymenty na komórkach, próbkach tkanek i modelach zwierzęcych, takich jak gryzonie. Badania te prowadzi się w celu określenia bezpieczeństwa i skuteczności danej substancji lub leczenia, zanim zostaną one przetestowane na ludziach. Tak więc w tym przypadku badania przedkliniczne sugerują, że olejki eteryczne mogą być potencjalnie skuteczne w zmniejszaniu rozmiaru komórek tłuszczowych, ale aby to potwierdzić, potrzebne są dalsze badania kliniczne na ludziach.
Mam dla Ciebie trzy badania, które zostały przeprowadzone z udziałem ludzi:
W 2020 roku przeprowadzono badania nad wpływem olejku cynamonowego na redukcję tłuszczu na brzuchu, które opublikowano w czasopiśmie Foods. W randomizowanym, podwójnie zaślepionym, kontrolowanym placebo badaniu 88 uczestników podzielono na dwie grupy. Jedna grupa otrzymywała codziennie kombinację olejków eterycznych Grapefruit, Lemon (Citroen), Peppermint (Pepermunt), Ginger (Gember) i Cinnamon (Kaneel), a druga grupa otrzymywała placebo. Po sześciu tygodniach zbadano procentową zawartość tłuszczu w brzuchu i obwód talii uczestników. Grupa, której podawano olejki eteryczne, wykazała znacząco większą redukcję procentowej zawartości tłuszczu w brzuchu i obwodu talii niż grupa, której podawano placebo. Wyniki badań sugerują, że ta kombinacja olejków eterycznych może pomóc w redukcji tłuszczu na brzuchu u ludzi. https://www.mdpi.com/2304-8158/9/2/139/htm
Badanie z 2018 roku opublikowane w Journal of Alternative and Complementary Medicine wykazało, że zastosowanie mieszanki aromaterapeutycznej złożonej z olejków eterycznych Grapefruit, Lemon (Citroen) i Peppermint (Pepermunt) doprowadziło do znacznego zmniejszenia apetytu i redukcji masy ciała u uczestników badania. https://www.liebertpub.com/doi/10.1089/acm.2017.0261
Inne badanie z 2015 roku opublikowane w Journal of Medicinal Food wykazało, że stosowanie olejków eterycznych z Grapefruit i Lemon (Citroen) prowadziło do utraty wagi u osób otyłych. https://www. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4690266/
Należy jednak pamiętać, że potrzeba więcej badań, aby potwierdzić te wyniki, a olejki eteryczne nie zastąpią zdrowej diety i regularnych ćwiczeń. Należy również zauważyć, że wspomniane badania niekoniecznie obejmują stosowanie olejków firmy DoTERRA.
Podsumowując, możemy stwierdzić, że olejki eteryczne mogą stanowić dobre wsparcie. Włączenie olejków eterycznych do swojego codziennego życia może być świetnym sposobem na prowadzenie zdrowszego trybu życia i dłuższe życie w każdym wieku. Bo kto powiedział, że nie można się zmienić nawet w podeszłym wieku? Sam posiadasz klucz do dłuższego zdrowia.

Twój koszyk

Newsletter pełen inspiracji, porad olejowych i świetnych ofert!

Top Menu Newsletter Registration PL
Używamy plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia z korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę witrynę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.
Sklep
0 Ulubione produkty
0 element Koszyk
Moje konto