Jak zrobić własny uniwersalny środek czyszczący

Nie musisz wyciągać gumowych rękawiczek i masek chirurgicznych, aby posprzątać dom uniwersalnym środkiem czyszczącym. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że możesz zrobić proste, niedrogie i nietoksyczne środki czyszczące ze składników, które już masz w domu. Używanie olejków eterycznych do samodzielnego wykonania sprayu do czyszczenia to nie tylko bezpieczna opcja dla środowiska, ale także dobra dla Twojej rodziny.

To DIY od Paige Flamm o pojedynczej wielkości porcji to idealny sposób na posprzątanie domu bez polegania na ilości toksyn w Twojej przestrzeni lub zwiększania ich ilości. Czytaj dalej, aby poznać niektóre z ulubionych kombinacji olejków eterycznych Paige do stworzenia własnego uniwersalnego środka czyszczącego.

Składniki:

  • 1/4 szklanki białego octu
  • 1 3/4 szklanki wody
  • 30 krople doTERRA olejki eteryczne (patrz możliwe kombinacje poniżej)

Zalecane kombinacje olejków eterycznych Paige:

  1. 15 kropli każdego z Lavender en Lemon (jeden z ulubionych Paige!)
  2. 10 kropli każdego z Eucalyptus, PeppermintW Wild Orange
  3. 30 krople doTERRA Na straży®
  4. 15 kropli Grapefruit en doTERRA Na straży

Instrukcje:

  1. Dodaj wszystkie składniki do 16-uncjowej butelki z rozpylaczem.
  2. Dobrze wstrząsnąć, spryskać powierzchnie i wytrzeć.

Najlepsze olejki eteryczne do czyszczenia

Ponieważ tak wiele olejków eterycznych ma silne właściwości czyszczące, używanie ich podczas rutynowego sprzątania może być świetnym sposobem na utrzymanie domu w czystości bez rozprzestrzeniania syntetycznych chemikaliów.

Olejki eteryczne są bardzo skoncentrowane, więc pamiętaj, że trochę zajdzie daleko! Niektóre olejki eteryczne o naturalnych właściwościach, które są najbardziej przydatne do sprzątania w domu, to:

Po co oczyszczać olejkami eterycznymi?

Wiele osób decyduje się na czyszczenie olejkami eterycznymi, ale co to za urok? Istnieje wiele dobrych powodów, aby używać olejków eterycznych do czyszczenia. Ważnym czynnikiem jest to, że olejki eteryczne są bardzo silne i silne. W przeciwieństwie do środków czyszczących kupowanych w sklepie, czyszczenie za pomocą doTERRA produkty, którym wystarczy kilka kropel, aby były niesamowicie skuteczne. Dzięki dodatkowym składnikom, takim jak ocet, oczar wirginijski, mydło kastylijskie i soda oczyszczona, Twój portfel z pewnością odczujesz oszczędności wynikające z używania olejków eterycznych zamiast komercyjnych środków czyszczących.

Olejki eteryczne są również dobrą alternatywą dla czyszczenia syntetycznymi chemikaliami. Produkty kupowane w sklepie mogą zawierać potencjalnie szkodliwe chemikalia. Chociaż mogą być wystarczająco skuteczne jako środki czyszczące, istnieją naturalne alternatywy, które są równie skuteczne i mogą być używane w domu. Jeśli masz w domu małe dzieci, stosowanie olejków eterycznych gwarantuje, że nie pozostawisz zbędnych toksyn w miejscach, w których Twoja rodzina przebywa najczęściej.

Kolejny ważny powód, aby kupić czysty niezbędny doTERRA olejki do stosowania to ich wszechstronność. Tworząc uniwersalny środek do majsterkowania, masz możliwość tworzenia za każdym razem nowego aromatu! Orzeźwiające kombinacje olejków eterycznych wprowadzą do Twojego domu nowe, pachnące zapachy za każdym razem, gdy będziesz sprzątać.

Koszyk