Lemongrass

Lemongrass Badania

Lemongrass olejek eteryczny pozyskiwany z Cymbopogon flexuosus składa się głównie z cytralu monoterpenoidowego. W oryginalnym badaniu przeprowadzonym przez doTERRA naukowcy, efekt Lemongrass scharakteryzowany w systemie fibroblastów skóry BioMAP® przy użyciu analizy biomarkerów ELISA i mikromacierzy RNA do pomiaru poziomu białka i ilościowej ekspresji genów.

System BioMAP umożliwił doTERRA naukowców w celu zbadania, w jaki sposób zdrowa aktywność komórkowa była wspierana przez olejek eteryczny z Lemongrass. Naukowcy dodali pewne czynniki do hodowanych ludzkich komórek skóry i wywołali odpowiedź komórkową in vitro, która, jak można się spodziewać, będzie podobna do komórkowej odpowiedzi zapalnej in vivo. Następnie część komórek została wystawiona na działanie niezbędnych Lemongrass olej, podczas gdy inne komórki pozostawiono w spokoju.

Obie grupy komórek poddano lizie (rozmontowano), a ich zawartość wewnętrzną przeanalizowano za pomocą testów immunoenzymatycznych (ELISA). Testy ELISA to testy wykorzystujące przeciwciała do wykrywania określonego białka i pomiaru jego stężenia w próbce. Białka będące przedmiotem zainteresowania w tym badaniu to biomarkery, o których wiadomo, że są zwiększone (wytwarzane w nadmiarze) w komórce podczas procesów zapalnych. VCAM-1, IP-10, I-TAC, MIG, kolagen-I i III, EGFR i PAI-1 to niektóre z 17 badanych biomarkerów.

Han i jego współpracownicy odkryli, że Lemongrass eksponowane komórki miały znacznie niższy poziom 11 z 17 biomarkerów w porównaniu z komórkami nieeksponowanymi na Lemongrass zostały ujawnione. Inne eksperymenty wykazały, że ekspresja genów (mierzona na podstawie poziomów RNA) w tych komórkach również została znacząco zmieniona. Wpłynęły również na szlaki związane z gromadzeniem się tkanek i stanem zapalnym.

Wyniki tego ekscytującego badania sugerują, że niezbędne: Lemongrass olej rzeczywiście pomaga wspierać zdrową skórę, zdrową odpowiedź immunologiczną i ogólne zdrowie komórkowe.*

BioMAP® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy DiscoverX Corporation.

*Te oświadczenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Koszyk