Olejki eteryczne doTERRA

Witamy w wyjątkowym, niemal magicznym świecie olejków eterycznych. W AromaPro pracujemy z olejkami eterycznymi firmy doTERRA, które można stosować na wiele sposobów. Olejki eteryczne to lotne związki aromatyczne, które powstają naturalnie w roślinach. Olejki otrzymywane są w różny sposób z nasion, kwiatów, kory, żywicy, liści, skórek i korzeni. Etherische olie

Odbywa się to poprzez destylację z parą wodną lub tłoczenie na zimno. W firmie doTERRA odbywa się to w sposób w 100% naturalny, więc w olejkach nie ma żadnych niebezpiecznych substancji chemicznych. Dzięki temu oleje mogą być stosowane bez zagrożenia. Olejek eteryczny łatwo odparowuje w normalnej temperaturze i dlatego jest idealny do aromaterapii.

Medycyna naturalna

Ponieważ olejki eteryczne doTERRA są w 100% naturalne, zachowują moc rośliny, z której zostały pozyskane. Stosując olejek w odpowiedni sposób, korzyści z niego płynące mogą być odczuwalne dla ciała i umysłu. Wiele olejów ma szeroki zakres zastosowań. Dlatego trudno się pomylić, stosując olejki eteryczne.

Rośliny są wykorzystywane do celów leczniczych od tysięcy lat. Dlatego olejek eteryczny pozyskiwany z tych roślin działa jako środek wspomagający zdrowie. Olejek eteryczny komunikuje się w organizmie poprzez sygnały chemiczne i dlatego może działać na głębszym poziomie. Na poziomie aromatycznym, na przykład, olejek działa na nasze czujniki w nosie. Dzięki temu olejek ma szybkie i silne działanie na nasz organizm. Jeśli stosujesz olej wewnętrznie lub na skórę, oddziałuje on bezpośrednio na komórki, narządy i systemy w naszym ciele.

Użyj olejku eterycznego

Olejek eteryczny może być stosowany na wiele różnych sposobów. Może być stosowany aromatycznie, na skórę lub wewnętrznie. Olejki firmy doTERRA są w 100% naturalne, więc można je również spożywać. Na naszej stronie internetowej i w naszych blogach znajdziesz różne zastosowania dla niektórych olejków, ale najlepiej jest używać olejku w sposób, który jest dla Ciebie odpowiedni. Im więcej pracujesz z olejkami, tym bardziej poznajesz swoje ulubione sposoby ich stosowania.

Nie wiesz jak używać oleju? Następnie użyj oleju w sposób, który ma dla Ciebie sens. Na przykład, posmaruj olejem miejsce, w którym chcesz dać wsparcie lub wziąć olej. Poznaj i odkryj sposób, w jaki olejki wykonują dla Ciebie swoją pracę.

Aromatyczne

Olejki eteryczne mogą być stosowane aromatycznie. Można to zrobić na kilka sposobów. Poprzez umieszczenie olejku w dyfuzorze, aromat jest rozpraszany i każdy w pomieszczeniu może doświadczyć korzyści płynących z olejku. Wlej kilka kropli na dłonie i zrób z nich miseczkę nad nosem i ustami. Wdychaj olejek głęboko, aby poczuć jego działanie. Oczywiście, możesz również wąchać zapach bezpośrednio z butelki, aby poczuć jego moc.

Na skórze

Wszystkie olejki eteryczne firmy doTERRA mogą być stosowane na skórę. Niektóre z nich mają drażniące działanie na skórę i dlatego powinny być rozcieńczane olejem bazowym. Olejek oferowany jest również w formie roll-onów, aby ułatwić jego stosowanie.

Wewnętrzna

Niektóre olejki mogą być spożywane. Na przykład, dodaj kilka kropli cytryny do szklanki wody i pij ją codziennie, aby uzyskać efekt odświeżenia i detoksykacji. Oregano z drugiej strony jest bardzo silnym olejem, którego nie chcesz przyjmować ze szklanką wody. Dlatego olej ten najlepiej przyjmować w kapsułkach wegetariańskich. W celu szybkiego wchłonięcia olejku, można zażyć kilka olejków za pomocą kropli pod język. W ten sposób olej jest bezpośrednio wchłaniany do naszego organizmu.

Gotowy na to? Weź udział w jednym z warsztatów lub zamów olejki w naszym sklepie internetowym.

Chcesz przeczytać więcej? Kliknij tutaj, aby zapoznać się z artykułami naukowymi. (angielski)

Przewiń do góry