Olejki eteryczne doTERRA

Olejek eterycznyWitaj w wyjątkowym, niemal magicznym świecie olejków eterycznych. W AromaPro pracujemy z olejkami eterycznymi DoTERRA, które można stosować na wiele sposobów. Olejki eteryczne to lotne związki aromatyczne, które powstają naturalnie w roślinach. Olejki są pozyskiwane z nasion, kwiatów, kory, żywicy, liści, skórek i korzeni.

Odbywa się to poprzez destylację parową lub tłoczenie na zimno. W firmie DoTERRA odbywa się to w sposób w 100% naturalny, co oznacza, że do olejków nie dostają się żadne niebezpieczne substancje chemiczne. Dzięki temu olejki mogą być stosowane bez niebezpieczeństwa. Olejek eteryczny łatwo odparowuje w normalnej temperaturze, co czyni go idealnym do aromaterapii.

Medycyna naturalna

Ponieważ olejki eteryczne doTERRA są w 100% naturalne, zachowują moc rośliny, z której zostały pozyskane. Dzięki odpowiedniemu stosowaniu olejku jego zalety mogą być odczuwane przez ciało i umysł. Wiele olejków ma szeroki zakres zastosowań. Dlatego trudno jest się pomylić z olejkami eterycznymi.

Rośliny są wykorzystywane do celów leczniczych od tysięcy lat. Olejek eteryczny pozyskiwany z tych roślin działa więc jako środek wspomagający zdrowie. Olejki eteryczne komunikują się z ciałem za pomocą sygnałów chemicznych i dlatego mogą działać na głębszych poziomach. Na przykład na poziomie aromatycznym olejek działa na nasze czujniki w nosie. Dzięki temu olejek ma szybki i silny wpływ na nasze ciało. Jeśli stosujesz olejek wewnętrznie lub na skórę, oddziałuje on bezpośrednio na komórki, narządy i układy naszego ciała.

Użyj olejku eterycznego

Olejki eteryczne można stosować na wiele różnych sposobów. Można go więc stosować aromatycznie, na skórę lub wewnętrznie. Olejki DoTERRA są w 100% naturalne, co oznacza, że można je również spożywać. Na naszej stronie internetowej i w naszych blogach znajdziesz różne zastosowania poszczególnych olejków, ale najlepiej jest używać olejku w sposób, który jest dla ciebie odpowiedni. Im bardziej angażujesz się w pracę z olejkami, tym bardziej poznajesz swoje ulubione sposoby ich używania.

Nie wiesz, jak używać oleju? Następnie używaj oleju w sposób, który ma dla Ciebie sens. Na przykład rozsmaruj olejek w miejscu, które chcesz podeprzeć lub przyjąć. Poznaj i odkryj, jak olejki wykonują swoją pracę dla Ciebie.

Aromatyczne

Olejki eteryczne mogą być używane aromatycznie. Można to zrobić na kilka sposobów. Umieszczenie olejku w dyfuzorze rozprasza jego aromat i pozwala wszystkim osobom w pomieszczeniu doświadczyć jego dobrodziejstw. Zakropl kilka kropli na dłonie i zrób z nich miseczkę nad nosem i ustami. Wdychaj głęboko olejek, aby doświadczyć jego działania. Oczywiście możesz też powąchać zapach bezpośrednio z butelki, aby poczuć jego moc.

Na skórze

Wszystkie olejki eteryczne firmy DoTERRA można stosować na skórę. Niektóre z nich mają działanie drażniące dla skóry i dlatego powinny być rozcieńczane olejem bazowym. Olejek jest również oferowany w formie roll-onów, co ułatwia jego stosowanie.

Wewnętrzna strona

Niektóre olejki mogą być spożywane. Na przykład, dodaj kilka kropli cytryny do szklanki wody i pij ją codziennie, aby uzyskać efekt odświeżenia i detoksykacji. Z drugiej strony, oregano jest bardzo silnym olejkiem, którego nie należy popijać szklanką wody. Dlatego olej ten najlepiej przyjmować w kapsułkach wegetariańskich. Aby olejki szybko się wchłaniały, możesz wziąć kilka olejków po kropli pod język. W ten sposób olej jest bezpośrednio wchłaniany do naszego organizmu.

Gotowy do działania? Dołącz do jednego z warsztatów lub zamów oleje w naszym sklepie internetowym.

Więcej? Kliknij tutaj, aby przeczytać artykuły naukowe. (angielski)