Mam swoje olejki, co teraz?

Pierwsze kroki w Twojej przygodzie z olejem...

Hurra, twoje olejki są tutaj!

I teraz? To, czego NIE powinieneś robić, to zostawiać zamknięte butelki ????
Najpierw otwórz wszystkie butelki, powąchaj je i zobacz, co robią z tobą zapachy. Może jest zapach, który od razu Ci się podoba. Cóż, weź to najpierw, wlej wodę do dyfuzora (do czerwonej kropki) około 6 kropli olejku, włącz i ciesz się.
A teraz siadasz zrelaksowany przy filiżance kawy lub herbaty i w spokoju czytasz wszystko, co otrzymałeś w paczce.

Jeśli jest dobrze, masz przy sobie Zestaw podstawowy (Home Essentials Kit lub Family Essentials Kit lub jeden z innych zestawów) również frakcjonowany olej kokosowypłatek audycja (zawarte w zestawie Home Essentials), 3 Roll-Ons, 3 butelki ze spryskiwaczem i Czapki wegetariańskie (puste kapsułki do użytku wewnętrznego twoich olejków).
Jeśli nie, miejmy nadzieję, że masz pod ręką inny olej bazowy, ponieważ chcesz rozcieńczyć swoje oleje olejem bazowym przed użyciem ich na skórze. To jest lepsze dla twojej skóry, a olejki eteryczne wolniej odparowują, dzięki czemu twoje ciało może wchłonąć więcej oleju.

Rozcieńczanie = zawsze mądre!

Zajrzyj dalej w tekście, aby zapoznać się z przeglądem rozcieńczeń.

Poniżej znajdują się przepisy na w dyfuzorze, na roll-ony, spraye i kapsle Veggie, które możesz zrobić ze swoich nowych olejków.

Przepisy na Twój dyfuzor Aroma​

Najłatwiejszą i najbezpieczniejszą formą aromaterapii jest użycie olejków eterycznych w dyfuzorze. Zawsze używaj wysokiej jakości dyfuzora zimnej mgły wodnej. Wysokiej jakości oleje rozpuszczają plastik – tanie dyfuzory łatwo pękają, a z mojego doświadczenia wynika, że ​​tanie dyfuzory się nagrzewają. Serwisy takie jak Wish czy Aliexpress kuszą świetnymi cenami i można założyć, że dostajesz to, za co płacisz. Tanie = drogie. Używam Petala od lat i nadal działa. Posiadamy również dyfuzor w każdym pomieszczeniu naszego domu.
Ale zacznij powoli – szaleństwo przyjdzie później 😃

Przepisy DIY Roll On ​

Jest tak wiele różnych możliwości łączenia ze sobą olejków z zestawu startowego. Poniżej podaję przepisy kulinarne, z których najczęściej korzystamy.
Wolę używać kulek 5ml z metalową kulką. Moje przepisy są do tego dopasowane. Jeśli wolisz pracować z 10ml roll-onami, musisz podwoić krople.
Jako olej bazowy używam frakcjonowanego oleju kokosowego (fco), ponieważ nie ma własnego zapachu, jest bardzo płynny i szybko się wchłania. Ale możesz też użyć innych olejków bazowych. Okres przechowywania oleju bazowego (lub oleju nośnikowego) zależy od zawartości witaminy E.
Jeśli chcesz zrobić bułkę o dłuższym okresie przydatności do spożycia, możesz rozważyć dodanie dodatkowej witaminy E. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że nie jest to konieczne. W naszej rodzinie rolkę zwykle kończymy w ciągu kilku tygodni.

DIY przepisy na spray

Możesz zrobić spraye na bazie wody (destylowanej lub schłodzonej przegotowanej) z ewentualną odrobiną wódki lub ekstraktu z hamamelisu lub szczyptą soli lub bardzo małą ilością mydła w płynie - w zależności od tego, do czego chcesz użyć sprayu. Następnie olejki lepiej emulgują z wodą.

Możesz także zrobić spraye na bazie oleju z frakcjonowanym olejem kokosowym. Inne oleje bazowe są często zbyt gęste i zatykają głowicę natryskową. Czasami mieszam też wodę z odrobiną oleju, na przykład do sprayów do włosów.
Bardzo dobrze jest również stosować neutralny balsam do rąk i ciała z wodą destylowaną zmieszaną w sprayu. Można również użyć żelu Aloe Vera. Masz tu mnóstwo opcji!

Spraye z wodą należy zawsze dobrze wstrząsnąć przed użyciem, ponieważ olejek eteryczny unosi się na powierzchni wody.

Przepisy na wegetariańskie czapki ​

Od samego początku byłam podekscytowana robieniem własnych kapsułek z olejkami.
To naprawdę nie jest trudne, a korzyści są fenomenalne. Oczywiście można też kupić gotowe kapsułki, ale poszukiwacz przygód we mnie lubi eksperymentować i robić to samemu.

Czapki wegetariańskie są odpowiednie tylko dla dorosłych. Co przez to rozumiem: NIE UŻYWAĆ DLA DZIECI.

Tutaj podam moje najczęściej używane przepisy na kapsle wegetariańskie.

Uwaga: Kapsułki Veggie rozpuszczają się dość szybko, należy zawsze przygotowywać kapsułki świeże i natychmiast je przyjmować. Zazwyczaj uzupełniam oliwą z oliwek.
Mam do tego gotową butelkę 15ml z pipetą.

Przegląd rozcieńczeń

O wiele więcej jest możliwe dzięki olejom z podstawowego zestawu.
Chętnie poznam Twoje doświadczenia i mam nadzieję, że Twoje pierwsze zamówienie przypadnie Ci do gustu.
Tania Daniels
AromatPro
Koszyk