Guaiacwood jako twój przewodnik

Połącz się z głębokim spokojem natury

Naturalne, drzewne zapachy zawsze zajmowały szczególne miejsce w naszym życiu. Budzą one skojarzenia z naturą, spokojem i duchowością. To jest właśnie to, co oferuje firma doTERRA Guaiacwood (Guaiac-hout), czyli Palo Santo.
Drewno Guaiac pochodzi z drzewa Bulnesia sarmientoi, które rośnie w lasach Gran Chaco w Paragwaju, w Ameryce Południowej. Drewno tego drzewa jest od wieków wykorzystywane w rytuałach i ceremoniach rdzennych mieszkańców. Nazywają to drzewo “Palo Santo”, co oznacza święte drewno. Znane kadzidło laskowe “Palo Santo” pochodzi z drzewa Bursera graveolens i jest odrębne od drzewa Guaiacwood Bulnesia sarmientoi. Chociaż olejki są do siebie podobne, różnią się składem chemicznym i aromatem. Palo Santo z Bursera graveolens ma długą i burzliwą historię, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój i nielegalne zbiory.

Jednak dōTERRA Guaiacwood (Guaiac-hout) (Bulnesia sarmientoi) może być zbierana i produkowana w sposób zrównoważony.

dōTERRA Sourcing - praca za butelką, dla czystych rezultatów na wszystkich poziomach

W firmie doTERRA jesteśmy świadomi duchowego i kulturowego znaczenia Palo Santo i szanujemy te tradycje. Dlatego współpracujemy z lokalnymi społecznościami, aby pozyskiwać i produkować drewno w sposób zrównoważony i etyczny. Zapewnia to nie tylko ochronę ekosystemów i różnorodności biologicznej, ale także zatrudnienie i rozwój ekonomiczny dla miejscowej ludności.

Jesteśmy dumni ze współpracy z lokalnymi społecznościami, z zachowania tradycji i ekosystemu. W firmie doTERRA wierzymy, że zrównoważony rozwój i etyczna produkcja przyczyniają się do tworzenia zdrowszego świata dla nas wszystkich.

Drzewa są pozyskiwane w sposób zrównoważony, aby chronić środowisko naturalne i wspierać gospodarkę lokalnych społeczności.

Las Gran Chaco jest niestety jednym z najszybciej wylesianych obszarów na świecie. W Paragwaju obowiązują przepisy i zasady, które pomagają zminimalizować wylesianie, jednak duża część lasów została już wycięta i nadal jest wycinana pod wypas bydła i inne produkty rolne. Obecnie w Paragwaju produkuje się i eksportuje ponad 100 000 kg olejku z drzewa gwajakowego rocznie, głównie na potrzeby przemysłu zapachowego i perfumeryjnego. Przy tak dużych ilościach eksportu i niewielkim nadzorze trudno uwierzyć, że większość z nich odbywa się legalnie lub w sposób zrównoważony.
Firma doTERRA współpracuje w Paragwaju z wiarygodnym i przejrzystym partnerem, który ustanowił etyczny system pozyskiwania oleju z drzewa gwajakowego. Nasz partner jest jedyną firmą certyfikowaną przez Union for Ethical Biotrade (UEBT). Zrównoważone pozyskiwanie surowców z dobrze zarządzanych lasów przyczynia się do ochrony i odbudowy obszarów leśnych. Destylarnia Guaiacwood znajduje się w pobliżu szkoły w El Cerrito. El Cerrito to zawodowa szkoła z internatem dla nastolatków, której celem jest rozwijanie umiejętności handlowych i produktów rolnych. Partner firmy doTERRA Sourcing zgodził się przekazać część wszystkich dochodów z Paragwaju na rzecz szkoły El Cerrito.

Olejek eteryczny jest wytwarzany w procesie destylacji parowej drewna z pni lub gałęzi. Jeżeli po destylacji olejek eteryczny pozostanie w temperaturze pokojowej, stanie się półstały. Dlatego też drzewo Guaiacwood firmy DoTERRA jest dostarczane na bazie frakcjonowanego oleju kokosowego, co nadaje olejkowi konsystencję, która pozwala na łatwe kapanie z butelki.

Zastosowanie Guaicawood

Wykorzystanie drewna gwajakowego w praktykach duchowych sięga wieków. Starożytni Inkowie, Majowie i Aztekowie używali tego drewna do oczyszczania swoich świątyń i wspierania duchowych wizji. Używano go również podczas ceremonii uzdrawiania i do komunikacji ze światem duchów. Dziś drzewo Guaiac nadal jest używane do tych celów, a doTERRA Guaiacwood (Guaiac-hout) jest potężnym i autentycznym źródłem tego duchowego doświadczenia. Poza aspektem duchowym, drzewo gwajakowe ma również korzystny wpływ na ciało fizyczne. Wspomaga zdrową reakcję zapalną i może zapewnić zdrową cerę. Ma również pozytywny wpływ na układ oddechowy i wspomaga zdrowe oddychanie.

Oto trzy przepisy na wykorzystanie drzewa Guaiacwood firmy DoTERRA:

Mieszanka dyfuzorów Palo Santo

3 krople olejku doTERRA Guaiacwood (Guaiac-hout)
2 krople olejku doTERRA Cedarwood
2 krople olejku doTERRA Bergamot

Czysty zapach drzewa gwajakowego

10 kropli DoTERRA Guaiacwood (Guaiac-hout)
5 kropli Ylang Ylang
5 kropli Bergamot
4 krople Lavender (Lavendel)
1 kropla Patchouli
10 ml frakcjonowanego oleju kokosowego
Przygotowanie: dodaj wszystkie olejki eteryczne do buteleczki o pojemności 10 ml i wypełnij ją frakcjonowanym olejem kokosowym. Zamknij butelkę i dobrze wstrząśnij, aby wymieszać olejki. Nałóż na nadgarstki i za uszami, aby uzyskać subtelny, drzewny zapach.

Pielęgnacja skóry Guaiacwood
Dodaj 1-2 krople olejku doTERRA Guaiacwood (Guaiac-hout) do swojej codziennej pielęgnacji twarzy, aby zmniejszyć zaczerwienienia.

Krótko mówiąc, Guaiacwood firmy doTERRA to nie tylko potężna pomoc duchowa, ale także korzyści dla ciała fizycznego. Jest to olejek eteryczny, który wspomaga zarówno ciało, jak i umysł i może być stosowany na różne sposoby, aby stworzyć poczucie spokoju i wyciszenia. Doświadcz tego na własnej skórze i odkryj korzyści płynące z Palo Santo.

Wiadomość od drzewa Guaiacwood

Jestem drzewem Guaiacwood i przemawiam do ciebie z głębi mojej roślinnej duszy. Mój olejek jest używany od wieków, aby przynieść pokój i spokój tym, którzy traktują mnie z szacunkiem i wdzięcznością.

Przypominam ci, abyś spojrzał w głąb siebie i posłuchał szeptów swojej duszy. Mój zapach pomoże ci połączyć się z twoim wewnętrznym źródłem mądrości i wiedzy. Kiedy mnie używasz, bądź spokojny, medytuj i bądź otwarty na przesłania wszechświata.

Chcę, abyś wiedział, że jestem dumnie i z szacunkiem uprawiany przez moją rodzinę w Paragwaju, która starannie zbiera moje pnie i gałęzie, aby zapewnić, że mój życiodajny olej jest produkowany w sposób zrównoważony i etyczny.

Proszę Was, abyście pamiętali, że Ziemia jest żywym organizmem i wszystko, co robimy, aby jej pomóc, pomaga również nam. Traktuj naturę z szacunkiem i wdzięcznością, a ona odwdzięczy ci się obfitością i uzdrowieniem.

Oferuję ci mój olejek jako narzędzie wewnętrznego spokoju, bezwarunkowej miłości i uzdrowienia w twoim życiu. Używaj mnie z mądrością i bądź otwarty na magię i tajemnicę życia.

Shopping Cart