Mam swoje olejki, co teraz?

Pierwsze kroki w Twojej przygodzie z olejem...

Hurra, Twoje oleje już są!

I co teraz? Czego szczególnie NIE należy robić, to pozostawiać zamkniętych butelek 😃
Najpierw otwórz wszystkie buteleczki i powąchaj je i zobacz co robią z Tobą zapachy. Może jest jakiś zapach, który pokochasz od razu. Cóż, weź ten jeden pierwszy, umieścić wodę w dyfuzorze (do czerwonej kropki) około 6 kropli oleju, włączyć i cieszyć.
A teraz siadasz, relaksujesz się z filiżanką kawy lub herbaty i spokojnie czytasz wszystko, co otrzymałeś w swoim pakiecie.

Jeśli to w porządku, oprócz twojego Zestaw podstawowy (Home Essentials kit lub Family Essentials kit lub jeden z pozostałych zestawów) również frakcjonowany olej kokosowy Dyfuzorpłatkowy (dołączony do zestawu Home Essentials), 3 Roll-Ons, 3 butelki sprayu i Veggie Caps (puste kapsułki do wewnętrznego stosowania Twoich olejków) zamówione.
Jeśli nie, to miejmy nadzieję, że masz inny olej bazowy w domu, ponieważ chcesz rozcieńczyć swoje oleje z olejem bazowym, zanim użyjesz ich na skórę. Jest to lepsze dla Twojej skóry, a olejki eteryczne nie wyparowują tak szybko, więc Twoje ciało może wchłonąć więcej olejku.

Rozcieńczony = zawsze mądry!

Przegląd rozcieńczania znajduje się w dalszej części tekstu.

Poniżej znajdują się przepisy do dyfuzora, na roll-ony, spraye i Veggie Caps, które można zrobić z nowymi olejkami.

Przepisy dla Twojego dyfuzora Aroma

Najprostszą i najbezpieczniejszą formą aromaterapii jest stosowanie olejków eterycznych w dyfuzorze. Zawsze używaj wysokiej jakości dyfuzora zimnej mgły wodnej. Wysokiej jakości olejki rozpuszczają plastik – tanie dyfuzory szybko się psują, z mojego doświadczenia wynika też, że tanie dyfuzory się nagrzewają. Strony takie jak Wish czy Aliexpress kuszą ładnymi cenami, bardziej można założyć, że dostajemy to, za co płacimy. Tanio = drogo. Używam Petala od lat i wciąż działa. Teraz mamy również dyfuzor w każdym pokoju w naszym domu.
Ale zacznijcie spokojnie – szaleństwo przyjdzie później 😃

Przepisy DIY Roll On

Istnieje tak wiele różnych możliwości, aby połączyć olejki z Twojego zestawu startowego ze sobą. Poniżej podam Wam przepisy na roll-on, z których korzystamy najczęściej.
Wolę używać 5ml roll-onów z metalową kulką. Moje przepisy są do tego dostosowane. Jeśli wolisz pracować z roll-onami o pojemności 10ml, musisz podwoić ilość kropli.
Jako oleju bazowego używam frakcjonowanego oleju kokosowego (fco), ponieważ nie ma on własnego zapachu, jest bardzo płynny i szybko się wchłania. Ale można też użyć innych olejów bazowych. Okres trwałości oleju bazowego (lub także oleju nośnikowego) zależy od zawartości witaminy E.
Jeśli chcesz, aby roll on trwał dłużej, możesz rozważyć dodanie dodatkowej witaminy E. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że nie jest to konieczne. W naszej rodzinie zwykle robimy roladki w ciągu kilku tygodni.

Przepisy DIY w sprayu

Spray’e mogą być wykonane na bazie wody (woda destylowana lub schłodzona woda przegotowana) z ewentualnie odrobiną wódki lub ekstraktu hamamelisowego lub szczyptą soli lub maleńką ilością mydła w płynie – w zależności od tego, do czego chcesz użyć spray’u. Wtedy oleje lepiej emulgują z wodą.

Możesz również zrobić spray na bazie oleju z frakcjonowanym olejem kokosowym. Inne oleje bazowe są często zbyt gęste i zatykają głowicę rozpylającą. Czasami mieszam też wodę z odrobiną oleju, na przykład do spryskiwania włosów.
Neutralny balsam do rąk i ciała z wodą destylowaną zmieszaną w sprayu może być również bardzo dobrze wykorzystany. Można również stosować żel z aloesu. Masz tu wiele możliwości!

Rozpylacze z wodą muszą być zawsze dobrze wstrząśnięte przed użyciem, ponieważ olejek eteryczny unosi się na powierzchni wody.

Przepisy Veggie Caps

Od samego początku byłam podekscytowana możliwością zrobienia własnych kapsułek z olejkami.
To naprawdę nie jest trudne, a korzyści są fenomenalne. Oczywiście można kupić gotowe kapsułki, ale poszukiwacz przygód we mnie lubi eksperymentować i robić je samemu.

Kapsułki wegetariańskie są odpowiednie tylko dla dorosłych. Chcę przez to powiedzieć: NIE UŻYWAĆ DLA DZIECI.

Tutaj podaję Wam moje najczęściej używane przepisy na czapki wegetariańskie.

Należy pamiętać, że Veggie caps rozpuszczają się dość szybko, należy zawsze przygotować świeże kapsułki i zażyć je natychmiast. Zwykle uzupełniam je oliwą z oliwek.
Do tego celu mam butelkę 15ml z przygotowaną pipetą.

Przegląd rozcieńczania

Z olejkami z zestawu bazowego można zrobić o wiele więcej.
Chętnie posłucham o Waszych doświadczeniach i życzę Wam dużo radości z pierwszego zamówienia.

Tanja Daniels
AromaPro
Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal