Hurra, twoje oleje już są!

A teraz? W szczególności NIE należy pozostawiać zamkniętych butelek 😃
Najpierw otwórz wszystkie buteleczki, powąchaj je i zobacz, jak działają na Ciebie poszczególne zapachy.
Być może jest to zapach, który od razu pokochałeś. Najpierw weź ten, wlej wodę do dyfuzora (aż do czerwonej kropki), dodaj około 6 kropli olejku, włącz go i ciesz się.
A teraz usiądź zrelaksowany z filiżanką kawy lub herbaty u boku i spokojnie przeczytaj wszystko, co masz w plecaku.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, oprócz Zestaw podstawowy (Niezbędnik Domowy, Niezbędnik Rodzinny lub dowolny inny zestaw) oraz zamówiony frakcjonowany olej kokosowy,dyfuzor Petal (dołączony do zestawu Niezbędnika Domowego), 3 Roll-Ons, 3 butelki z rozpylaczem i Veggie Caps (puste kapsułki do wewnętrznego stosowania olejków).
Jeśli nie, to miejmy nadzieję, że masz w domu inny olej bazowy, ponieważ przed użyciem na skórze należy rozcieńczyć olejki olejem bazowym. Jest to lepsze dla Twojej skóry, a olejki eteryczne mniej szybko wyparowują, dzięki czemu Twoje ciało może wchłonąć więcej olejków.

Rozcieńczony = zawsze mądry!

Przegląd rozcieńczania znajduje się w dalszej części tekstu.

Poniżej znajdują się przepisy na dyfuzory, roll-on'y, spraye i Veggie caps, które możesz przygotować ze swoimi nowymi olejkami.

Przepisy dla Twojego dyfuzora Aroma

Najprostszą i najbezpieczniejszą formą aromaterapii jest używanie olejków eterycznych w dyfuzorze. Zawsze używaj wysokiej jakości dyfuzora z zimną wodą. Wysokiej jakości olejki rozpuszczają plastik – tanie dyfuzory szybko się psują, z mojego doświadczenia wynika też, że tanie dyfuzory się nagrzewają. Strony takie jak Wish czy Aliexpress kuszą atrakcyjnymi cenami, więc możesz być pewien, że dostaniesz to, za co zapłacisz. Tanie = drogie. Używam Płatka od lat i wciąż działa. Mamy też dyfuzor w każdym pomieszczeniu w naszym domu.
Ale zacznij spokojnie – szaleństwo przyjdzie później naturalnie 😃

Przepisy DIY na Roll On

Istnieje tak wiele różnych możliwości łączenia ze sobą olejków z zestawu startowego. Poniżej podaję przepisy na roll-on, z których korzystamy najczęściej.
Najchętniej używam roll-onów o pojemności 5 ml z metalową kulką. Moje przepisy są do tego dostosowane. Jeśli wolisz pracować z roll-onami o pojemności 10 ml, podwoić ilość kropli.
Jako olej bazowy używam frakcjonowanego oleju kokosowego (fco), ponieważ nie ma on własnego zapachu, jest bardzo płynny i szybko się wchłania. Możesz jednak użyć także innych olejów bazowych. Okres trwałości oleju bazowego (lub oleju nośnikowego) zależy od zawartości witaminy E.
Jeśli chcesz, aby roll on trwał dłużej, możesz rozważyć dodanie dodatkowej witaminy E. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że nie jest to konieczne. W naszej rodzinie zwykle w ciągu kilku tygodni robimy bułkę po swojemu.

Przepisy DIY w sprayu

Możesz przygotować spray na bazie wody (wody destylowanej lub ostudzonej wody przegotowanej) z dodatkiem odrobiny wódki lub wyciągu z hamamelisu, szczypty soli lub bardzo małej ilości mydła w płynie – w zależności od tego, do czego chcesz użyć sprayu. Wtedy olejki lepiej zemulgują się z wodą.

Możesz też zrobić spray na bazie oleju z frakcjonowanego oleju kokosowego. Inne oleje bazowe są często zbyt gęste i wtedy głowica rozpylająca zatyka się. Czasami mieszam też wodę z odrobiną oleju, na przykład w sprayu do włosów.
Bardzo dobry jest też neutralny balsam do rąk i ciała z wodą destylowaną w sprayu. Można też stosować żel z aloesu. Masz tu wiele możliwości!

Spray z wodą należy zawsze dobrze wstrząsnąć przed użyciem, ponieważ olejek eteryczny unosi się na powierzchni wody.

Przepisy Veggie Caps

Od samego początku byłem podekscytowany możliwością tworzenia własnych kapsułek z olejkami.
To naprawdę nie jest trudne, a korzyści są fenomenalne. Oczywiście można kupić gotowe kapsułki, ale ja, poszukiwacz przygód, lubię eksperymentować i tworzyć własne.

Kapsułki wegetariańskie są odpowiednie tylko dla dorosłych. Chcę przez to powiedzieć: NIE UŻYWAJ DLA DZIECI.

Przedstawiam wam moje najczęściej używane przepisy na czapki z warzywami.

Uwaga: Kapsułki Veggie rozpuszczają się dość szybko, dlatego zawsze należy przygotować świeże kapsułki i zażyć je natychmiast. Zwykle stosuję oliwę z oliwek.
W tym celu mam przygotowaną butelkę o pojemności 15 ml z pipetą.

Przegląd rozcieńczania

Z olejkami z zestawu podstawowego można osiągnąć znacznie więcej.
Chętnie usłyszę o twoich doświadczeniach i życzę ci dużo radości z twojego pierwszego zamówienia.

Tanja Daniels
AromaPro