Cytryna

Cytryna a zdrowie układu sercowo-naczyniowego

Olejek eteryczny zcytryny jest bardzo popularnym olejkiem eterycznym cenionym za szeroki zakres korzyści zdrowotnych. Ze względu na jego ogromną popularność, stał się on przedmiotem badań akademickich, ponieważ naukowcy na całym świecie starają się lepiej zrozumieć głębokie efekty stosowania olejku eterycznego z cytryny. Ostatnie badania przeprowadzone przez koreańskich naukowców sprawdzały wpływ olejku eterycznego z cytryny i wyizolowanego limonenu (głównego składnika olejku eterycznego z cytryny) na model zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Ich odkrycia wykazały, że olejek eteryczny z cytryny oferuje największe korzyści dla układu krążenia, nawet większe niż sam limonen. Sugeruje to, że inne, mniej istotne składniki cytrynowego olejku eterycznego są przynajmniej częściowo odpowiedzialne za obserwowane pozytywne efekty sercowo-naczyniowe. Autorzy badania doszli do wniosku, że olejek eteryczny z cytryny korzystnie wpływa na zdrowie układu sercowo-naczyniowego dzięki swoim silnym właściwościom przeciwutleniającym. Wyniki te, choć niejednoznaczne, wskazują na potrzebę dalszych badań nad możliwym działaniem kardioochronnym olejku eterycznego z cytryny.*.

 

Artykuły na blogu doTERRA Science są oparte na różnych źródłach naukowych. Wiele z wymienionych badań to badania wstępne, eksperymentalne, a dla lepszego zrozumienia ich wyników konieczne są dalsze badania. Olejki eteryczne mogą wykazywać interakcje z lekami, przeciwwskazania dla pacjentów lub skutki uboczne, których nie można ocenić wyłącznie na podstawie wyników badań eksperymentalnych. Jeśli jesteś zainteresowany używaniem olejków eterycznych do rozwiązywania jakichkolwiek problemów zdrowotnych, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Powyższe stwierdzenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal