Cytryna od dōTERRA

Na śródziemnomorskiej wsi we Włoszech można poczuć pasję kilku włoskich rodzin i dumę, z jaką pokazują swoją pracę z miłością. Jedyne czego brakuje to niesamowitego aromatu, jaki wydziela ich praca. Wiejskie Włochy są centrum produkcji odświeżającego olejku cytrynowego firmy dōTERRA.

Olejek eteryczny Lemon firmy dōTERRA jest tłoczony na zimno ze skórki owocu. Średnio jedno drzewko cytrynowe produkuje około 500 do 600 cytryn rocznie. Wydajność jest rocznie około 13 butelek 15 ml olejku cytrynowego. Głównym składnikiem tego olejku jest Limonene; powszechny składnik środków czystości.

Zastosowanie cytryny

Z jego orzeźwiające, stymulujące i emocjonalnie ożywiające efekty, Lemon jest idealnym olejkiem do dyfuzji z dyfuzorem. Przyjmowany bezpośrednio może wspomagać dolegliwości sezonowe i zapewniać zdrowe trawienie. Cytryna ma świeży, cytrusowy zapach i jest znana ze swojego wpływu na zdrowe oddychanie. Cytryna pozwala na stworzenie własnych środków czystości, które są wolne od szkodliwych substancji chemicznych i bezpieczne dla domu i rodziny.

Cytryna jest również powszechnie używana podczas gotowania i jest popularna w daniach słodkich i pikantnych. Dodaj kilka kropel do marynaty do ryb i kurczaka lub do dressingu do świeżych sałatek. Jest to popularny olej do stosowania w ciastach, ciasteczkach i tartach. Dodaj kilka kropli do wody, aby uzyskać orzeźwiający napój.

Pozytywność i energia

Urzekający cytrusowy zapach olejku cytrynowego odżywia umysł i wspomaga koncentrację. Świeży zapach wspomaga zdolność koncentracji, dlatego może być stosowany jako pomoc w nauce lub odrabianiu lekcji. Dzieci, które mają trudności w nauce, odnoszą duże korzyści z olejku cytrynowego. Ma działanie pobudzające i przywraca energię, elastyczność umysłową i chęć do ukończenia projektu.

Na poziomie emocjonalnym Cytryna inspiruje naturalną wesołość i lekkość w sercu. Wspiera w uwalnianiu uczuć depresyjnych poprzez przywracanie poczucia szczęścia. Cytryna inspiruje do radosnego zaangażowania się w teraźniejszość, napełniając duszę energią, pozytywnością i wiarą we własne siły.

Sam zastosuj cytrynę

  1. Wspieraj ciało: Codziennie wkraplaj ten olej do szklanki z wodą. Jest silnym antyoksydantem, który wspomaga oczyszczanie organizmu.
  2. Sprzątanie domu: Zmieszaj kilka kropli z wodą w butelce z rozpylaczem i rozpyl na powierzchnie. Możesz nawet dodać kilka kropli do wody do mycia naczyń w połączeniu z mydłem do naczyń.
  3. Gotowanie: Dodaj cytrynę do swoich potraw, aby uzyskać świeży smak. Pomysły: Sos do sałatek, lukier.
  4. Oddychanie: Wdychać z ręki lub użyć w dyfuzor do wspierania zdrowego oddychania.
  5. Trawienie: Dodaj kilka kropli do wody, aby wspomóc zdrowe trawienie.
  6. Gardło: Dodaj 1 kroplę do ciepłej wody z miodem, aby ukoić gardło. Pij tę mieszankę w ciągu dnia.
  7. Sezonowy dyskomfort: Zmieszaj 2 krople cytryny, 2 krople lawendy i 2 krople mięty pieprzowej w dyfuzorze.
  8. Lepkie pozostałości: Ten olej pomaga dobrze w usuwaniu lepkich pozostałości, takich jak naklejki.

Przewiń do góry