dōTERRA Arborvitae Study

Arborvitae, znane jako “drzewo życia”, jest drzewem iglastym pochodzącym z północnych Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wszystkie części drzewa Arborvitae były szeroko wykorzystywane przez rdzennych Amerykanów do budowy statków, słupów totemowych, koszy oraz do wielu celów zdrowotnych.

Chociaż olejek eteryczny z Arborvitae zyskał popularność w pielęgnacji skóry, badania naukowe nad jego działaniem w komórkach ludzkich były dosłownie nieistniejące. Niedawno naukowcy firmy doTERRA opublikowali pierwsze badanie, w którym sprawdzono aktywność biologiczną olejku eterycznego z Arborvitae w komórkach ludzkiej skóry.

Badanie wykazało, że Arborvitae jest w stanie wpływać na białka związane z odbudową tkanek. Stwierdzono również, że olejek eteryczny z Arborvitae ma inny wpływ na globalną ekspresję genów u ludzi. Wyniki te sugerują, że olejek eteryczny z Arborvitae jest wysoce aktywny w komórkach ludzkiej skóry, szczególnie we wspieraniu zdrowych procesów zapalnych i przebudowy tkanek.

Podczas gdy wciąż pozostaje wiele do odkrycia na temat mechanizmów, które umożliwiają te procesy, badanie to jest pierwszym z długiej linii badań, które naukowcy firmy doTERRA zaplanowali, aby pogłębić zrozumienie tego niesamowitego olejku.

Przewiń do góry