Dotyk Magnolii

Magnolia

Jaki jest Twój ulubiony kwiatowy olejek eteryczny? Dla niektórych Magnolia jest na szczycie ich listy. Ten delikatny olejek eteryczny ma całą historię stosowania w tradycyjnych praktykach zdrowotnych Chin i Tajlandii. Jego potężne zalety, wraz z unikalnym składem chemicznym, czynią z magnolii cenny olejek eteryczny. Podczas gdy wciąż jest wiele do zbadania na temat magnolii, czytaj dalej, aby poznać niektóre z cech, które sprawiają, że ten olejek eteryczny jest wspaniały.

Historia stosowania magnolii

Jedna z najbardziej czczonych roślin w kulturze chińskiej, roślina kwitnąca Michelia x alba wytwarza cenne i mocne płatki, które od wieków wykorzystywane są jako ozdoby. Podczas destylacji świeżych płatków z parą wodną, wydzielają one wspaniałą mieszankę lotnych związków aromatycznych. Wytwarzany przez nie aromat jest lekko owocowy i kwiatowy, często wykorzystywany w najwyższej jakości perfumach. Należy pamiętać, że bogaty w linalol olejek eteryczny z magnolii to coś więcej niż tylko przyjemny kwiatowy aromat.

Badania

W tradycyjnej medycynie chińskiej olejek eteryczny z magnolii jest stosowany do wspierania dobrego samopoczucia na wiele sposobów. Jednak ze względu na rzadkość występowania, współczesne badania naukowe są ograniczone. Chociaż dominuje linalol, dane GC/MS sugerują, że olejek eteryczny z magnolii może zawierać aż 78 składników. Chociaż obecność linalolu sugeruje, że magnolia ma pewne aromatyczne i miejscowe korzyści użytkowe, badania eksperymentalne nad całym olejkiem malują wyraźniejszy obraz. Większość badań wskazuje, że magnolia jest doskonałym składnikiem rutynowej pielęgnacji skóry. Na przykład, badania eksperymentalne wykazały, że magnolia ma właściwości oczyszczające.

Podobnie jak w przypadku wielu olejków eterycznych, współczesne badania naukowe wciąż doganiają historyczne zastosowanie magnolii, ale naukowcy mogą wyciągnąć pewne wnioski na podstawie jej składu chemicznego i istniejących badań eksperymentalnych. Niezależnie od tego, czy szukasz przyjemnego zapachu, czy chcesz odmienić swoją rutynę oczyszczania skóry, Magnolia jest warta wypróbowania.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal