Melaleuca

Melaleuca (Drzewo herbaciane) Badania

Melaleuca (drzewo herbaciane) jest jednym z najbardziej popularnych olejków eterycznych, i to nie bez powodu. Ma wiele zastosowań w pielęgnacji skóry i wspomaganiu różnych układów organizmu. Chociaż Melaleuca jest używana w Australii od wieków, niewiele wiadomo o jej aktywności biologicznej. To się jednak zmienia dzięki pracy naukowców firmy doTERRA. Naukowcy firmy doTERRA opublikowali niedawno w czasopiśmie Cogent Biology badania nad działaniem olejku Melaleuca w komórkach ludzkiej skóry.

Co sprawia, że badania prowadzone przez firmę DoTERRA są tak nowe i wyjątkowe? Po pierwsze, jest to jedno z niewielu badań, w którym sprawdzono wpływ olejku Melaleuca na komórki ludzkiej skóry. Oznacza to, że badanie odnosi się do sposobu, w jaki Melaleuca jest najczęściej stosowana: miejscowo na ludzkiej skórze. Po drugie, uważa się, że jest to pierwsze badanie, w którym sprawdzono wpływ Melaleuca na ogólną ekspresję genów u ludzi. Innymi słowy, to badanie jest jednym z pierwszych, które naprawdę bada wpływ Melaleuca na procesy zachodzące w ludzkich komórkach.

Wyobraźmy sobie ludzką komórkę jako fabrykę z różnymi pracownikami, z których większość to białka, które zapewniają jej prawidłowe funkcjonowanie. Poziom tych białek może często wskazywać, jak funkcjonuje komórka. Geny są budulcem komórek i są niezbędne do produkcji białek. Aby dowiedzieć się, jak Melaleuca wpływa na procesy i funkcje ludzkich komórek, naukowcy firmy doTERRA zmierzyli wpływ Melaleuca na poziom białek komórkowych i ekspresję różnych genów.

Co to oznacza? W skrócie, badanie pokazuje, że Melaleuca ma silny wpływ na nasze geny i białka, które tworzą nasz komórkowy makijaż. Wyniki badań sugerują, że Melaleuca wpływa na kilka procesów i funkcji w ludzkich komórkach, w tym regenerację tkanek i metabolizm. Potencjał dla przyszłych badań i modeli użytkowych jest ekscytujący.