Nauka o błękitnym lesie deszczowym

Oliwa z niebieskiego deszczu pochodzi z blaszek, pęcherzyków i pni roślin Tanacetum annuum. Nazwa Blue Tansy jest w rzeczywistości błędna; sama roślina jest żółtawo-niebieskim śródziemnomorskim pędem, który był uprawiany w Maroku. Olejek z tej rośliny należy do tej samej rodziny co olejki rumiankowe, do której należą również rumianek rumianek rumuński i rumianek niemiecki. W tym kontekście nie jest zaskakujące, że Blue Tansy jest czasami określany jako “marokański niebieski rumianek”.

Chamazulen

Co Blue Tansy i German Kamille mają wspólne jest obecność substancji w imieniu Chamazulen. To właśnie intensywny niebieski kolor kozicy nadaje im ton. Interesujące jest to, że Chamazulen tworzy się w czasie destylacji Wasserdampfdestillation, co oznacza, że oliwy są czarne, a rośliny, z których się wywodzą, nie. A Sesquiterpenverbindung namens Matricin, die natürlicherweise in den oberirdischen Teilen von Pflanzen vorkommt, durchläuft eine Reaktion, wenn sie in Gegenwart von Wasserdampf bei hohen Temperaturen ist. Produktem reakcji jest chamazul, seskwiterpen o głębokim niebieskim zabarwieniu.

Blue Tansy to olejek o stosunkowo wysokiej zawartości kozłka lekarskiego. Oznacza to, że może ona mieć silny wpływ na populację. Pamiętajmy jednak, że wielka władza niesie ze sobą wielką odpowiedzialność. Nie jest tak dużo chamazul w Blue Tansy, że olej może färben niebieski na skórze i górnych powierzchniach, więc należy go używać z ostrożnością.

Myrcene

Poza zawartością strąków kozicy, olejek z Blue Rainfarns jest również wyjątkowy ze względu na zawartość siarki i mircenu. Sabina jest zyklisches monoterpen, die für seinen holzigen und würzigen Geruch bekannt ist. Badania eksperymentalne wykazują również, że ma on korzystne działanie i może pomóc w zmniejszeniu ilości zanieczyszczeń na skórze.

Fazit

Do 2017 roku Blue Tansy był dostępny tylko jako produkt w Deep Blue® i innych mieszankach. Blue Tansy jest doskonałym dodatkiem do kolekcji olejków firmy doTERRA. Bez względu na to, czy chodzi o Twój styl życia, czy tylko o łagodny aromat, ta butelka z pewnością stanie się Twoim ulubionym produktem.

Stwierdzenia te nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Dieses Produkt ist nicht dazu bestimmt, Krankheiten zu diagnostizieren, zu behandeln, zu heilen oder zu verhindern.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal