Blue Tansy

Nauka o Blue Tansy

Olejek eteryczny Blue Tansy otrzymuje się z liści, kwiatów i łodyg rośliny Tanacetum annuum. Nazwa Blue Tansy jest w rzeczywistości błędna; sama roślina jest żółto kwitnącym śródziemnomorskim ziołem pochodzącym z Maroka. Olejek z tej rośliny należy do tej samej rodziny co olejki rumiankowe, do której należą również rumianek rzymski i rumianek niemiecki. W tym kontekście nie jest zaskoczeniem, że Blue Tansy jest czasami nazywany “marokańskim niebieskim rumiankiem”.

Chamazulen

To, co Blue Tansy i niemiecki rumianek mają wspólnego, to obecność substancji zwanej chamazulenem. Intensywny niebieski kolor chamazulenu jest tym, co nadaje im ich odcień. Co ciekawe, chamazulen powstaje podczas destylacji z parą wodną, co wyjaśnia, dlaczego olejki są niebieskie, a rośliny, z których pochodzą, nie. Związek seskwiterpenowy o nazwie matrykina, który występuje naturalnie w nadziemnych częściach roślin, przechodzi reakcję, gdy znajduje się w obecności pary wodnej w wysokiej temperaturze. Produktem reakcji jest chamazulen, seskwiterpen o głębokim niebieskim zabarwieniu.

Blue Tansy to olejek o stosunkowo wysokiej zawartości chamazulenu. Oznacza to, że może mieć silne działanie uspokajające. Pamiętaj jednak, że z wielką władzą wiąże się wielka odpowiedzialność. W Blue Tansy jest tak dużo chamazulenu, że olejek może nawet zmienić kolor skóry i powierzchni na niebieski, więc olejek powinien być stosowany z ostrożnością.

Myrcene

Poza zawartością chamazulenu, olejek Blue Tansy jest również wyjątkowy ze względu na zawartość sabineenu i mircenu. Sabina jest cyklicznym monoterpenem znanym z drzewnego i korzennego aromatu. Badania eksperymentalne wykazały również, że może on działać kojąco i pomagać w redukcji wyprysków na skórze.

Wniosek

Do 2017 roku Blue Tansy była oferowana tylko jako składnik Deep Blue® i różnych innych mieszanek. Blue Tansy jest doskonałym dodatkiem do kolekcji olejków eterycznych firmy doTERRA. Niezależnie od tego, czy dodasz go do swojej rutyny pielęgnacyjnej, czy po prostu będziesz go rozpraszać, aby poczuć słodki aromat, ten olejek z pewnością stanie się Twoim ulubionym.

Powyższe stwierdzenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

Przewiń do góry