Mięśnie i kości

Układ mięśniowo-szkieletowy składa się z mięśni, kości i tkanki łącznej Twojego ciała. Wspiera ciało i umożliwia ruch. Możesz wspierać zdrowie układu mięśniowo-szkieletowego i łagodzić dolegliwości mięśni i stawów, stosując wybrane olejki eteryczne i suplementy diety.

WSKAZÓWKI

Wspieranie zdrowych kości i mięśni skutkuje poprawą zdrowia i mobilności przez całe życie. Dyskomfort mięśniowy i kostny może być wynikiem nadmiernej eksploatacji, stresu lub innych problemów. Może to utrudniać poruszanie się i zniechęcać do uprawiania aktywnego trybu życia. Suplementy diety i olejki eteryczne mogą przynieść ulgę zmęczonym mięśniom i stawom.

Szkielet wspiera i chroni ciało. Szkielet składa się z ponad 200 kości, więzadeł, ścięgien i chrząstek. Kości zapewniają podstawową strukturę i służą jako okna Twojego ciała. Chronią one narządy i umożliwiają poruszanie się. Aby Twoje kości były zdrowe, potrzebują stałego dopływu tlenu, składników odżywczych i krwi. Kości magazynują również wapń i produkują czerwone krwinki.

Naukowcy są zgodni, że wystarczająca ilość wapnia i witaminy D przez całe życie, jako część dobrze zbilansowanej diety, może zmniejszyć ryzyko osteoporozy. doTERRA oferuje kilka suplementów zawierających te ważne składniki odżywcze. Bone Nutrient Lifetime Complex dostarcza wapnia i witaminy D, aby wspierać zdrową gęstość kości.* Microplex VMz® wspiera zdrowie Twoich kości i zębów dzięki wapniowi, magnezowi, cynkowi i witaminie D.*
Kości współpracują z mięśniami, aby podtrzymywać i poruszać Twoje ciało. Układ mięśniowy składa się z ponad 700 mięśni, które rozciągają się i kurczą, umożliwiając ciału poruszanie się. Niektóre mięśnie nie są pod świadomą kontrolą, np. mięśnie serca i układu pokarmowego. Inne mięśnie są świadomie kontrolowane i umożliwiają ruch.

Mieszanka łagodząca doTERRA Deep Blue® jest popularnie stosowana do łagodzenia stawów i mięśni. Zawiera Wintergreen, Camphor, Peppermint, Blue Tansy, Blue Chamomile, Helichrysum i inne olejki znane ze swojego kojącego działania na skórę. Deep Blue jest również dostępny w formie balsamu sportowego (Deep Blue Rub), który umożliwia wygodne stosowanie tej silnej mieszanki.

Mieszanka do masażu doTERRA AromaTouch® została opracowana specjalnie po to, by łagodzić napięcie mięśni i wspierać relaks. Ta relaksująca mieszanka łączy cyprys, miętę pieprzową, majeranek, bazylię, grejpfrut i lawendę. Nałóż na skórę szyi i ramion frakcjonowany olej kokosowy, aby zmniejszyć napięcie lub użyj go do masażu, aby uzyskać jego kojące działanie.

Olejki eteryczne z zieleni, brzozy i mięty pieprzowej można również stosować miejscowo, aby zapewnić mięśniom, stawom i ścięgnom ukojenie po ćwiczeniach.
Aby uzyskać dodatkowe wsparcie łagodzące, suplement diety Deep Blue Polyphenol Complex® można przyjmować codziennie lub gdy potrzebna jest dodatkowa dawka wsparcia łagodzącego, na przykład po nadmiernym wysiłku. Ten suplement diety zawiera standaryzowane ekstrakty z imbiru, kurkuminy, resweratrolu i innych polifenoli, które łagodzą dyskomfort.* Zawiera również opatentowany, szybko działający ekstrakt z Boswellia (z indyjskiego drzewa kadzidłowca), który pomaga wspierać komfort i funkcjonowanie mięśni i stawów.

Top Produkty