Oddychanie

Na funkcjonowanie układu rozrodczego mogą mieć wpływ stres, toksyny i czynniki związane ze stylem życia. Olejki eteryczne są stosowane od setek lat, aby pomóc w zwalczaniu skutków braku równowagi hormonalnej, poprawić nastrój i wzbudzić uczucia miłości i romantyzmu.

WSKAZÓWKI

Układ rozrodczy obejmuje wszystkie narządy i tkanki zaangażowane w proces tworzenia potomstwa, w tym wewnętrzne i zewnętrzne narządy płciowe, hormony i feromony. Zawiłe procesy reprodukcji opierają się na delikatnej równowadze wielu procesów w organizmie, które muszą być w pełni zdrowe i witalne.

W ciągu całego życia wiele czynników może mieć negatywny wpływ na zdrowie i męskość układu rozrodczego. Zaburzenia równowagi hormonalnej są powszechne u kobiet i mężczyzn w każdym wieku i mogą być spowodowane narażeniem na toksyny, stresem, niezdrowym stylem życia i innymi czynnikami. Typowe objawy związane z brakiem równowagi hormonalnej to: drażliwość, zmęczenie, problemy z trawieniem, nadmierne pocenie się, zachcianki, zmniejszenie masy mięśniowej, przyrost wagi i niskie libido.

Olejki eteryczne mogą pomóc w radzeniu sobie z problemami związanymi z brakiem równowagi hormonalnej poprzez wspieranie zdrowych emocji i łagodzenie stresu w ciągu dnia. Lawenda, szałwia muszkatołowa, geranium i koper włoski są zalecane dla kobiet w celu wsparcia w tym obszarze. doTERRA Phytoestrogen Essential Complex to suplement diety, który pomaga wspierać zdrowy poziom hormonów u kobiet na wszystkich etapach życia.* Istnieje wiele innych czynników związanych ze stylem życia, które również mogą przyczynić się do zdrowego układu rozrodczego, takich jak odpowiednia ilość snu, zdrowa dieta, unikanie narażenia na zanieczyszczenia środowiska i toksyny oraz codzienna suplementacja Microplex VMz.* Microplex VMz zawiera niacynę i witaminę B5, które pomagają zarówno mężczyznom, jak i kobietom w utrzymaniu równowagi pomiędzy różnymi hormonami związanymi z seksem i stresem w nadnerczach i innych częściach ciała.* Zawiera również mangan, który pomaga w wytwarzaniu hormonów płciowych.* Witamina A, selen i cynk są ważne w procesie reprodukcji.* xEO Mega zawiera EPA i DHA, które wspierają organizm w tworzeniu hormonów płciowych.

Wiele olejków może pomóc w łagodzeniu dolegliwości związanych z cyklem menstruacyjnym. doTERRA ClaryCalm Miesięczna Mieszanka dla Kobiet, specjalnie opracowana mieszanka 12 olejków eterycznych, może być stosowana bezpośrednio na skórę, aby uzyskać kojący efekt na brzuszek. Przydatne są również inne olejki, takie jak lawendowy, szałwiowy i różany.

Objawy menopauzy można również łagodzić za pomocą olejków eterycznych. Róża, jaśmin, geranium, lawenda, neroli i szałwia muszkatołowa – wszystkie one przynoszą korzyści w okresie perimenopauzy i menopauzy.

Top Produkty