Układ nerwowy

Układ nerwowy to kanał komunikacyjny Twojego ciała. Nerwy wysyłają i odbierają wiadomości, które pozwalają ci myśleć, czuć, przetwarzać informacje sensoryczne i kontrolować ruch. Układ nerwowy jest również odpowiedzialny za emocje. Nauka równoważenia negatywnych emocji może pomóc w zrównoważeniu systemu nerwowego. Olejki eteryczne mogą pomóc w uspokojeniu ciała, wprowadzeniu pozytywnego nastroju i wspomaganiu zdrowego systemu nerwowego.

WSKAZÓWKI

Rozpyl zalecane olejki, aby stworzyć relaksujące środowisko.

Układ nerwowy składa się z mózgu, rdzenia kręgowego i skomplikowanej sieci nerwów w całym ciele. Poza wytwarzaniem myśli i uczuć układ nerwowy przetwarza informacje otrzymywane za pośrednictwem zmysłów. Reguluje nieświadome procesy zachodzące w ciele i pozwala mózgowi kontrolować ruchy ciała.

Kiedy dotykasz gorącej patelni, twój układ nerwowy przekazuje bolesne uczucie pieczenia do mózgu, który każe ci szybko odsunąć rękę. Bez układu nerwowego nie byłbyś w stanie rozumować, rozumieć języka, myśleć, widzieć, smakować, wąchać ani czuć.

System nerwowy może być łatwo zakłócony. Olejki eteryczne mogą wspierać zdrowy system nerwowy. * Brak równowagi układu nerwowego może przyczynić się do napięcia głowy, dyskomfortu, uczucia niepokoju lub stresu oraz wielu innych codziennych niedogodności.

Układ nerwowy składa się z wielu części. Centralny układ nerwowy składa się z mózgu i rdzenia kręgowego. Ta część układu nerwowego odbiera informacje od zmysłów, przechowuje wspomnienia oraz generuje myśli i emocje. Kiedy masz przeważnie spokojne i szczęśliwe myśli, doświadczasz więcej satysfakcji w swoim życiu. Istnieje wiele olejków eterycznych, które pozytywnie wpływają na nastrój, np. olejek miętowy i cytrusowy. Mieszanki z zestawu do aromaterapii emocjonalnej pomogą Ci uporać się z negatywnymi emocjami i stworzyć bardziej pozytywną przestrzeń, w której będziesz mógł skupić się na swoich celach.

Autonomiczny układ nerwowy reguluje funkcje, których nie kontrolujesz świadomie, takie jak rytm serca, układ odpornościowy, oddychanie i ciśnienie krwi. Kilka stanów związanych ze stresem wiąże się z podwyższonymi pomiarami tych parametrów życiowych. Technika AromaTouch ma na celu przywrócenie równowagi i spokoju w całym ciele poprzez pozytywny wpływ na autonomiczny układ nerwowy.

Olejki eteryczne tradycyjnie używane do zapewnienia równowagi i spokoju to: lawenda, bergamotka, kolendra, frankincense, rumianek rzymski, róża, bazylia, Copaiba, wetiwer i dzika pomarańcza.

Top Produkty

Wideo