Hawajskie drzewo sandałowe

Drzewo sandałowe

Wprowadzenie

Drzewo sandałowe to jeden z najpopularniejszych olejków eterycznych w aromaterapii. Znany jako jeden z najbardziej uziemiających i stabilizujących olejków eterycznych, ma wiele zalet, gdy jest stosowany miejscowo. Właściwości te wynikają w dużej mierze z dużej zawartości alkoholi seskwiterpenowych, zwłaszcza alfa i beta-santalolu. Obecność związków santalolu nie została wykazana w mierzalnych ilościach w żadnym innym olejku eterycznym CPTG®, ale razem stanowią one około 70% składu chemicznego drzewa sandałowego.

Historia

Chociaż santalol został wyizolowany dopiero w XX wieku, jego właściwości były wykorzystywane od tysiącleci, ponieważ różne gatunki drzewa sandałowego były szeroko stosowane w swoich ojczystych krajach od czasów starożytnych. Drzewo sandałowe rośnie na całym świecie w takich miejscach jak Nepal, Wyspy Pacyfiku, Sri Lanka, Australia i Indie i jest powszechnie cenione za swoje właściwości zdrowotne. Wiele z tych właściwości zostało zbadanych przez współczesne badania naukowe, a badania nad wyizolowaniem związków santalolu wykazały, że na wiele dominujących właściwości olejków eterycznych z drzewa sandałowego prawdopodobnie duży wpływ mają te złożone i wolno metabolizujące seskwiterpeny.

Użyj strony .

Zakres badań nad wpływem drzewa sandałowego na skórę jest przytłaczający, a badania nad wyizolowaniem związków santalolu sugerują, że wynika to głównie z ich biologicznej aktywności w ludzkich komórkach. Badania in vitro sugerują, że zarówno alfa, jak i beta santalol stosowane miejscowo mogą pomóc w łagodzeniu podrażnień skóry i wspomaganiu jej zdrowia. Dalsze badania eksperymentalne sugerują, że miejscowe stosowanie alfa-santalolu wspomaga ogólny stan zdrowia skóry. Dodaj 1-2 krople Hawajskiego Drzewa Sandałowego do swojego kremu nawilżającego i stosuj codziennie, aby uzyskać gładką, promienną skórę. Santalol ma również właściwości oczyszczające powierzchnię i jest znany z ochrony przed zagrożeniami środowiskowymi.

Zapach drzewa sandałowego jest tym, z czego jest ono najbardziej znane, a ten słodki, drzewny, poprawiający nastrój aromat zawdzięcza bogatemu stężeniu alfa i beta-santalolu. Badania kliniczne na ludziach sugerują, że alfa-santalol stosowany aromatycznie może poprawić nastrój. Dyfuzja drzewa sandałowego może pomóc w uspokojeniu niepokoju i ułatwić spokojny sen.

Wniosek

Santalol to dobrze przebadany, bezpieczny i naturalny związek występujący w olejkach eterycznych DoTERRA Hawaiian i Sandalwood. Badania sugerują, że może pomóc w uspokojeniu niepokoju, promować spokojny sen i chronić przed zagrożeniami środowiskowymi.

 

* Stwierdzenia te nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

Shopping Cart