Eukaliptus

Eukaliptol (Cineole)

Wprowadzenie

1.8 – Cineole to eter monoterpenowy, który jest głównym składnikiem chemicznym olejku eterycznego z Eukaliptusa. Występuje również w olejkach eterycznych z melaleuca, bazylii, rozmarynu, szałwii muszkatołowej i mięty pieprzowej. Często nazywany eukaliptolem, 1,8-kinol ma aromat podobny do kamfory i przyjemny korzenny smak. Jest często używany jako środek aromatyzujący w wypiekach, ciastach i napojach, ale okazało się, że jest bardzo toksyczny. Oprócz wielu zastosowań w przemyśle spożywczym, ostatnie badania wykazały, że 1,8-kinol może mieć intrygujące korzyści dla zdrowia.

Użytek wewnętrzny

Pomimo tego, że spożywanie dużych ilości 1,8-cyneolu nie jest bezpieczne, wykazano, że jego mniejsze spożycie wewnętrzne ma kilka właściwości prozdrowotnych. Jako składnik olejku eterycznego Melaleuca oraz samodzielnie, 1,8-kineol może pomóc w łagodzeniu i wspieraniu zdrowych dróg oddechowych.* Dla codziennego wsparcia zdrowych dróg oddechowych, spróbuj dodać kroplę rozmarynu do szklanki wody lub herbaty, lub dodaj kroplę do potraw mięsnych.* Badania eksperymentalne sugerują, że 1,8-kineol może zapewnić wsparcie antyoksydacyjne, gdy jest spożywany wewnętrznie.* Dla odświeżającego smaku i dodatkowego wsparcia antyoksydacyjnego, dodaj kilka kropli Bazylii lub Dodaj rozmaryn do swoich ulubionych włoskich potraw.

Obecne zastosowanie

Olejki eteryczne bogate w 1,8-kinol są znane ze swoich wspaniałych właściwości stosowanych miejscowo, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie skóry, ale istnieje kilka właściwości, o których możesz nie wiedzieć. Na przykład badania eksperymentalne sugerują, że 1,8-kinol może mieć właściwości czyszczące powierzchnię. Dodanie kilku kropli Melaleuca lub Eucalyptus do szklanej butelki z wodą to świetny sposób na przetarcie powierzchni w łazience i kuchni, pozostawiając jednocześnie pobudzający zapach. Ponadto badania eksperymentalne sugerują, że 1,8-kinol może działać jako środek odstraszający owady, gdy jest stosowany aromatycznie lub miejscowo. Przed wyjściem na spacer możesz skorzystać z właściwości 1,8-cyneolu zwalczających owady, nakładając kilka kropli rozmarynu lub mięty pieprzowej na ręce i nogi.

Chociaż 1,8-kinol jest głównie kojarzony z eukaliptusem i jego korzyściami dla układu oddechowego, występuje w kilku innych olejkach eterycznych i ma szerokie spektrum właściwości w zależności od modelu zastosowania. Aby doświadczyć tych korzyści, eksperymentuj z Melaleuca, Bazylią, Rozmarynem i innymi olejkami eterycznymi zawierającymi 1,8-kinol podczas gotowania, sprzątania i przebywania na świeżym powietrzu.

* Stwierdzenia te nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

Shopping Cart