Goździk

Badanie goździka doTERRA

Olejek eteryczny goździka jest bogaty w fenol monoterpenowy i ma właściwości pobudzające i rozgrzewające oraz wiele zastosowań, od oczyszczania po pielęgnację jamy ustnej. Wykazano, że olejek eteryczny goździka wspomaga zdrowe procesy zapalne w ludzkich komórkach.* Najnowsza praca badawcza naukowców firmy doTERRA, opublikowana w Pharmaceutical Biology, wzbogaca naszą wiedzę na temat działania olejku eterycznego goździka w komórkach ludzkiej skóry.

Naukowcy firmy doTERRA badali wpływ olejku eterycznego z goździka w systemie Biologically Multiplexed Activity Profiling (BioMAP®) na fibroblasty ludzkiej skóry, który jest dobrze zwalidowanym modelem ludzkiej skóry. Badanie wykazało, że olejek eteryczny goździka może wpływać na krytyczne białka istotne dla zdrowej reakcji zapalnej i procesów przebudowy tkanek. Badanie wykazało również, że olejek eteryczny goździka aktywnie wpływa na ludzkie geny i ścieżki sygnalizacyjne. Wyniki te sugerują, że dopiero zarysowuje się powierzchnia, jeśli chodzi o korzyści zdrowotne olejku eterycznego z goździka stosowanego miejscowo.

Chociaż do pełnego zrozumienia skuteczności i mechanizmów działania goździka potrzebne są dalsze badania, naukowcy firmy DoTERRA przywrócili badania nad olejkami eterycznymi i ich korzyściami zdrowotnymi.

 

BioMAP® jest zastrzeżonym znakiem towarowym DiscoverX Corporation.

*Powyższe stwierdzenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

Shopping Cart