Do czego służy olejek cytronelowy?

Cytronella jest znana ze swoich właściwości naturalnego odstraszania owadów. Jest to jedno z najbardziej powszechnych i potężnych zastosowań. Może być również stosowany do czyszczenia, ponieważ jego składniki chemiczne to cytronellal i geraniol.

Jak stosować cytronelę

Możesz używać Citronelli jako naturalnego środka odstraszającego owady na kilka sposobów. Rozsiewanie cytronelli to świetny sposób na odstraszenie owadów, zwłaszcza podczas grilla lub letniego przyjęcia.

Innym sposobem na wykorzystanie cytronelli jako naturalnego środka odstraszającego jest stosowanie jej miejscowo. Jeśli używasz go miejscowo, upewnij się, że rozcieńczysz go frakcjonowanym olejem kokosowym lub innym olejem nośnym, aby zminimalizować wrażliwość skóry. Olej, np. kokosowy, pomaga również dłużej utrzymać zapach Citronelli na skórze, dzięki czemu jest ona bardziej skuteczna jako środek odstraszający. Nałóż na nadgarstki, szyję, kostki lub inne wybrane miejsca.

Jak pachnie olejek cytronelowy?

Olejek eteryczny cytronelowy ma silny, wyraźny aromat. Chociaż nie jest to olejek cytrusowy – cytronela jest wysoką trawą pochodzącą z Azji – jej zapach ma świeży, cytrynowy ton.

doTERRA Olejek eteryczny z cytronelli (15ml)

  • A
  • T

 32,33

Availability: Na stanie

Czy owady cię denerwują? Nie lubisz szkodników? Czy chciałbyś odeprzeć je czymś bezpiecznym i naturalnym? Citronella to olejek dla Ciebie!

Shopping Cart
doTERRA Olejek eteryczny z cytronelli (15ml)
 32,33

Availability: Na stanie