Wskazówki dotyczące użytkowania

  • Po dużym posiłku lub po spróbowaniu nowych potraw, zażyj Caraway wewnętrznie.
  • Używaj olejku kminkowego w swojej kuchni.
  • Nałóż kroplę na szczoteczkę do zębów razem z pastą.

Do czego służy olejek eteryczny kminku?

Olejek kminkowy jest wykorzystywany do różnych celów, ale najczęściej stosuje się go wewnętrznie, aby wspomóc trawienie.* Zażywaj kminek wewnętrznie, aby uzyskać korzyści dla układu pokarmowego płynące z jego stosowania. Istnieje kilka sposobów przyjmowania go wewnętrznie. Możesz po prostu dodać go do napoju lub przyjąć w kapsułce roślinnej, ale możesz też gotować z nim.

Ponadto kminek może pomóc w kontrolowaniu wagi, gdy jest przyjmowany wewnętrznie.* W badaniach klinicznych wyciąg z kminku wykazał właściwości, które pomagają zmniejszyć apetyt i kontrolować wagę w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi.*

Limonen i karwon – dwa główne składniki olejku eterycznego kminku – również mogą mieć działanie uspokajające po spożyciu.* W badaniach eksperymentalnych stwierdzono, że spożycie limonenu ma działanie uspokajające na jelito grube, a karwonu – na układ nerwowy.*

Jak pachnie kminek?

Olejek eteryczny kminku ma zapach ziołowy i lekko drzewny. Kropla lub dwie kminku jest dobrym dodatkiem do mieszanek olejków jako ciepła, ale świeża nuta.

Gotowanie z olejem kminkowym

Następnym razem, gdy w przepisie będzie mowa o kminku, spróbuj użyć olejku eterycznego z kminku. Jest niezwykle mocny, więc już niewielka ilość wystarcza na długo, a dodatkowo uzyskasz dostęp do wszystkich fantastycznych wewnętrznych korzyści kminku. Zacznij od ilości wykałaczki. Zawsze możesz dodać więcej, ale nie możesz niczego usunąć! Jeśli po dodaniu odpowiedniej ilości wykałaczki nadal chcesz uzyskać więcej smaku, możesz dodać więcej wykałaczki lub dodać kropelkę. Umieszczając kropelkę na łyżeczce i mieszając, unikniesz przypadkowego umieszczenia dodatkowych kropel bezpośrednio w naczyniu.

doTERRA Olejek eteryczny kminkowy (Caraway Seed) (5ml)

  • A
  • T
  • I

 29,95

Availability: Na stanie

Jeśli chodzi o zdrowe trawienie i uspokojenie organizmu, możesz polegać na kminku*. Olejek eteryczny z kminku po spożyciu zapewnia silne wsparcie dla układu pokarmowego.

Shopping Cart
doTERRA Olejek eteryczny kminkowy (Caraway Seed) (5ml)
 29,95

Availability: Na stanie