Melisa, znana również jako melisa cytrynowa, została nazwana Melisą ze względu na swój słodki, świeży, cytrusowy zapach, który przyciągał pszczoły (greckie melisa = pszczoła miodna). Jako jeden z najrzadszych i najdroższych olejków firmy DoTERRA, olejek ten ma wiele zalet zdrowotnych i użytkowych.

Olejek jest używany jako dodatek smakowy do herbaty i lodów, a także do niektórych potraw rybnych. Melisa jest destylowana parą wodną ze świeżych, kwitnących wierzchołków, liści i łodyg rośliny. Ze względu na swój pozytywny wpływ na nastrój, Melisa od dawna jest używana do uspokajania emocji, napięć i nerwowości. Olejek może również wspomagać zdrowy system odpornościowy. W historii Melisy olejek był również znany jako środek na dolegliwości żołądkowe i przeciw insektom.

Więcej? Kliknij tutaj.

Zastosowania Olejek melisowy*

 • Aromat Melisy zmniejsza stres i poprawia samopoczucie.
 • Rozpylaj olejek w dyfuzorze na noc, aby dobrze się wyspać.
 • Dodaj Melisę do kremu nawilżającego lub do butelki z rozpylaczem i stosuj na twarz, aby odmłodzić skórę i odświeżyć umysł.

Ostrzeżenia

Możliwa nadwrażliwość skóry.
Przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Skonsultuj się z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży lub pod opieką lekarza.
Unikaj kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i wrażliwymi miejscami.

 

 

*Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom, a produkt i jego działanie nie zostały przetestowane przez NVWA. Jeśli jesteś chory, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem.

doTERRA Olejek eteryczny z melisy (Melissa) (5ml)

   171,33

  Availability: Na stanie

  Melisa jest często stosowana w celu zmniejszenia napięcia i ułatwienia odprężenia. Melisa jest jednym z najrzadszych i najdroższych olejków firmy DoTERRA.

  Shopping Cart
  MelissadoTERRA Olejek eteryczny z melisy (Melissa) (5ml)
   171,33

  Availability: Na stanie