Olejek koperkowy doTERRA Opis produktu

Dzięki ostremu smakowi i wielu korzyściom zdrowotnym olejek eteryczny z kopru jest idealnym olejkiem do użytku domowego. W kuchni słodki smak kopru może być stosowany w wielu potrawach, aby wzmocnić smak sałatek, ziemniaków, ryb, curry, warzyw i ryżu. Olejek koperkowy może być również stosowany wewnętrznie, aby wspomóc trawienie i ogólny stan zdrowia układu pokarmowego, dostarczając jednocześnie organizmowi ważnych przeciwutleniaczy.* Silne wewnętrzne korzyści płynące z koperku mogą pomóc oczyścić układy organizmu.* Stosowany aromatycznie, koperek roztacza świeży, trawiasty zapach, który może pomóc zredukować stres i niepokój.

Stosowanie olejku koprowego

  • Olejek Eteryczny pozyskiwany z kopru ma zdolność wspomagania trawienia i ogólnego zdrowia przewodu pokarmowego.* Wspomaga trawienie poprzez stymulację soków trawiennych w żołądku.* Jego wyraźny smak może również stymulować ślinianki, co wspomaga proces trawienia.
  • Przyjmowany wewnętrznie olejek koperkowy dostarcza ważnych przeciwutleniaczy*. Przeciwutleniacze są niezbędne dla organizmu, ponieważ przeciwdziałają utlenianiu. Umieść krople olejku eterycznego z kopru w kapsułce Veggie Capsule i zażyj ją.
  • Poznaj pikantny aromat olejku koperkowego, rozpraszając go w swoim domu. Koperek wypełnia każde pomieszczenie swoim lekkim, orzeźwiającym zapachem i może być stosowany samodzielnie lub w mieszankach olejków eterycznych. Aby uzyskać emocjonalną mieszankę dyfuzorów, połącz olejek koperkowy z olejkami eterycznymi bergamotki i cytryny, aby zmniejszyć stres i niepokój.
  • Oprócz innych wewnętrznych korzyści płynących ze stosowania kopru, olejek koprowy może być przyjmowany wewnętrznie, aby pomóc w oczyszczaniu organizmu.* Aby uzyskać szybkie rezultaty, rozcieńcz jedną kroplę olejku koprowego w 4 uncjach płynu i wypij.
  • Szukasz łatwego sposobu na urozmaicenie swoich posiłków? Użyj olejku koperkowego doTERRA przed przygotowaniem kolejnego pikantnego dania – pokochasz jego świeży smak. Olejek koperkowy jest znany ze swojej zdolności do wzmacniania smaku różnych potraw. Dodaj olej koperkowy do marynat, zup i sałatek, aby uzyskać słodko-pikantny efekt, który ożywi twoje kubki smakowe.
  • Aby zapewnić sobie spokojny sen, wypij przed snem filiżankę herbaty z olejkiem eterycznym z kopru. Herbatę taką można łatwo przygotować, dodając jedną do dwóch kropli olejku koprowego do herbaty ziołowej przed snem. Olejek koperkowy, w połączeniu z herbatą ziołową, stanowi idealną miksturę dla relaksującego snu.*
  • Puszkowanie to wspaniały sposób na przedłużenie okresu przydatności do spożycia produktów, dzięki czemu możesz cieszyć się nimi później. Podczas konserwowania warzyw dodaj do słoika olej koperkowy przed zamknięciem pokrywki. Olejek eteryczny z kopru pomaga przechowywać świeże warzywa z ogrodu.
  • Stwórz danie bogate w smak i kulturę, przygotowując węgierskie langosze i ogórkowy dip z oliwą koperkową Ildikó. Ten przepis na olejek eteryczny z kopru łączy smaczne warzywa z kwaśną śmietaną i olejkiem eterycznym z kopru, tworząc idealny dodatek do pysznych langos. Aby uzyskać efektowny dip z olejkiem eterycznym z kopru, który z pewnością przypadnie do gustu, przygotuj to danie na następne spotkanie z przyjaciółmi.

Zabawny fakt

Słowo “koper” pochodzi od norweskiego słowa “dilla” oznaczającego “uspokajać”. Odnosi się to do uspokajających właściwości kopru.

Opis rośliny

Koperek, Anethum graveolens, to roślina jednoroczna, powszechnie uprawiana w ogrodach ziołowych, warzywnych i kwiatowych. Roślina osiąga zwykle wysokość od dwóch do trzech metrów. Jej łodygi są sztywne i puste, pokryte aromatycznymi, niebiesko-zielonymi liśćmi podzielonymi na cienkie, nitkowate odcinki. Kwiaty rośliny są żółte i rosną w spłaszczonych, złożonych baldachach.1 Olejek eteryczny doTERRA Dill jest pozyskiwany z nasion rośliny.

Chemia oleju koperkowego

Główne składniki chemiczne: karwon, limonen, α-phellandren

Głównym składnikiem chemicznym olejku eterycznego kopru jest karwon. Karwon ma strukturę monoterpenu z ketonową grupą funkcyjną. Według niedawno opublikowanych badań brazylijskich neuronaukowców, w eksperymentalnym badaniu przedklinicznym, rodzaj karwonu występujący w koprze wykazał statystycznie istotny efekt uspokajający w stosunku do podwyższonego stanu pobudzenia.* To odkrycie sugeruje, że olejek eteryczny z kopru może wspierać zdrowe funkcjonowanie układu nerwowego. *

Oleje, które dobrze komponują się z olejkiem koperkowym

Olejek koperkowy dobrze łączy się z olejkami cytrusowymi, takimi jak limonka, dzika pomarańcza, bergamotka i cytryna.

Ostrzeżenia

Możliwa nadwrażliwość skóry. Przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarską. Unikaj kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i wrażliwymi miejscami.

doTERRA Olejek eteryczny z kopru (5ml)

 24,75

Brak w magazynie

Shopping Cart