doTERRA Olejek koperkowy Opis produktu

Dzięki ostremu smakowi i wielu korzyściom zdrowotnym, olejek eteryczny z kopru jest idealnym olejkiem do użytku domowego. W kuchni, słodki smak kopru może być używany w wielu potrawach, aby wzmocnić smak sałatek, ziemniaków, ryb, curry, warzyw i ryżu. Olejek z kopru może być również stosowany wewnętrznie w celu wsparcia trawienia i ogólnego zdrowia przewodu pokarmowego, dostarczając jednocześnie organizmowi ważnych przeciwutleniaczy.* Silne wewnętrzne korzyści kopru mogą pomóc w oczyszczaniu organizmu.* Stosowany aromatycznie, koper wydziela świeży, trawiasty zapach, który może pomóc w zmniejszeniu stresu i uczucia niepokoju.

Stosowanie oleju z kopru

 • Olejek Eteryczny pozyskiwany z kopru ma właściwości wspomagające trawienie i ogólny stan zdrowia przewodu pokarmowego.* Wspomaga trawienie poprzez stymulację wydzielania soków trawiennych w żołądku.* Jego wyrazisty smak może również stymulować ślinianki, wspomagając proces trawienia.
 • Stosowany wewnętrznie, olej z kopru dostarcza ważnych przeciwutleniaczy.* Przeciwutleniacze są niezbędne dla organizmu, ponieważ zapobiegają utlenianiu. Umieść krople olejku eterycznego z kopru w kapsułce Veggie Capsule i zażyj ją.
 • Poznaj pikantny aromat olejku koperkowego, rozpraszając go w swoim domu. Koperek wypełnia każde pomieszczenie swoim lekkim, orzeźwiającym zapachem i może być stosowany samodzielnie lub w mieszankach olejków eterycznych. Dla emocjonalnie odnawiający dyfuzor mieszanka, wziąć olej koperek z Bergamotki i cytryny olejki eteryczne w celu zmniejszenia stresu i niespokojnych uczuć.
 • Oprócz innych wewnętrznych korzyści płynących ze stosowania kopru, olejek z kopru może być przyjmowany wewnętrznie, aby pomóc w oczyszczaniu organizmu.* Aby uzyskać szybkie rezultaty, należy rozcieńczyć jedną kroplę olejku eterycznego z kopru w 4 uncjach płynu i wypić.
 • Szukasz łatwego sposobu na urozmaicenie swoich posiłków? Użyj olejku koperkowego doTERRA do przygotowania następnego pikantnego dania – pokochasz świeży smak, który wnosi. Olejek koperkowy jest znany z tego, że potrafi wzbogacić smak różnych potraw. Dodaj olej koperkowy do marynat, zup i sałatek, aby uzyskać słodko-pikantny kop, który ożywi Twoje kubki smakowe.
 • Aby zapewnić sobie spokojny sen, wypij filiżankę herbaty z olejkiem eterycznym z kopru przed pójściem do łóżka. Herbatę tę można łatwo przyrządzić, dodając jedną do dwóch kropli olejku kopru do herbaty ziołowej przed snem. Olejek koperkowy w połączeniu z herbatą ziołową stanowi idealny napar dla relaksującego snu.
 • Puszkowanie jest wspaniałym sposobem na przedłużenie okresu przydatności do spożycia łatwo psujących się produktów, abyś mógł cieszyć się nimi później. W przypadku konserwowania warzyw, dodaj olej koperkowy do słoika przed zamknięciem pokrywki. Olejek eteryczny z kopru pomaga konserwować świeże warzywa z ogrodu.
 • Stwórz danie o bogatym smaku i kulturze, przygotowując węgierskie langosze i dip ogórkowy w oleju koperkowym Ildikó. Ten przepis z olejkiem eterycznym z kopru łączy smaczne warzywa z kwaśną śmietaną i olejkiem eterycznym z kopru, tworząc idealny dodatek do pysznych langos. Aby uzyskać imponujący dip z olejkiem eterycznym z kopru, który z pewnością przypadnie do gustu, przygotuj to danie na następne spotkanie z przyjaciółmi.

Zabawny fakt

Słowo “koperek” pochodzi od norweskiego słowa “dilla”, które oznacza “uspokajać”. Odnosi się to do uspokajających właściwości kopru.

Opis zakładu

Koper, Anethum graveolens, jest rośliną jednoroczną, która jest powszechnie uprawiana w ogrodach ziołowych, warzywnych i kwiatowych. Roślina osiąga zwykle wysokość od dwóch do trzech metrów. Łodygi rośliny są sztywne, puste w środku i pokryte aromatycznymi, niebiesko-zielonymi liśćmi, które są podzielone na cienkie, nitkowate odcinki. Kwiaty rośliny są żółte i rosną w spłaszczonych, złożonych baldachogronach.1 Olejek eteryczny doTERRA Dill jest pozyskiwany z nasion rośliny.

Chemia oleju z kopru

Główne składniki chemiczne: karwon, limonen, α-phellandren

Głównym składnikiem chemicznym olejku eterycznego z kopru jest karwon. Karwon ma szkielet monoterpenowy z ketonową grupą funkcyjną. Według niedawno opublikowanego badania przeprowadzonego przez brazylijskich neurobiologów, rodzaj karwonu występujący w koprze, w eksperymentalnym badaniu przedklinicznym, wykazał statystycznie istotny efekt uspokajający w stosunku do podwyższonego stanu pobudzenia.* To odkrycie sugeruje, że olejek eteryczny z kopru może wspierać zdrowe funkcjonowanie układu nerwowego. *

Oleje, które dobrze łączą się z olejem koprowym

Olejek koperkowy dobrze łączy się z olejkami cytrusowymi, takimi jak limonka, dzika pomarańcza, bergamotka i cytryna.

Ostrzeżenia

Prawdopodobnie wrażliwy na skórę. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarską. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i miejscami wrażliwymi.

olejek eteryczny doTERRA z kopru (5ml)

Anethum graveolens

 • A
 • T
 • I

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal